HATAY TURU

Antakya/Hatay, Türkiye

Ücret

1100

Süre

3 gün

Max. Kişi

13

Min. Yaş

5

Kategori

Değerlendirme

Henüz yorum yok

Detaylar

HATAY KÜLTÜR TURU

(Expo - Harbiye-Altınözü)

(Müzeler- Uzun Çarşı - Eski Antakya Sokakları)

( Titus Tüneli- Hıdırbey ve Vakıflı Köyü)

'Tura Katılım Min. 13 Kişi ile olmalıdır''

Hizmete Dahil / Dahil Değil

 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Lüks Araçlar ile Tur Programında Belirtilen Tüm Ulaşım Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Transferler (Havalimanı transferleri)
 • Tüm Yemekler,
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Konaklama
 • Uçak Biletleri

Tur Planı

Tur Programı

1.GÜN -(Expo-Harbiye-Altınözü)

Siz değerli misafirlerimiz ile konaklama yaptığınız otelde buluştuktan sonra, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ilk durağımız Expo 2021 'Medeniyetler Bahçesine' doğru yola çıkıyoruz. Expo alanını gezdikten sonra şelaleleri ve ipek şalları ile ünlü, bölgenin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Harbiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Harbiye‘de mitolojik öyküler eşliğinde şelale gezimizi tamamlayarak fotoğraf ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası yöresel lezzetlerin tadına bakmak üzere restaurantımıza geçiyor ve ardından bölgemizin yeni destinasyonu olan Altınözüne doğru yola çıkıyoruz ilk olarak merkezde bulunan Cam Teras, Ters Evi görüp serbest zaman veriyoruz sonrasında Kaddis Mar Circos Kilisesi, Kadın Kooperatif Evi ve Zeytinyağı Müzesini görüp bugünkü turumuzu tamamlayarak otelimize geçiyoruz Otele giriş ve serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere Odalarımızda verilecek dinlenme sonrası akşam yemeğimizi almak üzere lobide yeniden buluşuyoruz.

 2.GÜN -(Müzeler-Uzun Çarşı- Eski Antakya Sokakları)

Otelimizde kahvaltımızı gerçekleştirdikten sonra ilk durağımız, The Museum Hotel Antakya’nın inşaat çalışmaları sırasında ortaya çıkan ve aralarında dünyanın en büyük tek parça mozaiğinin de bulunduğu, arkeolojik kazılarda Helenistik dönemden başlayarak İslami döneme kadar birbirini izleyen 5 kültür katmanı ve günümüze kadar gelen 13 farklı medeniyete ait esere ulaşılan ve binlerce yıllık tarihi eserin ev sahipliğini yapan Necmi  Asfuroğlu  Arkeoloji müzesini geziyoruz sonrasında Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Hatay Arkeoloji ve Mozaik müzesini geziyoruz buradan sonra Hatay’ın yöresel tatlarına bakmak üzere ünlü Antakya restaurantlarına giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği çıkışının ardından, Tarihi Uzun Çarşı turumuza başlıyoruz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü  peynir, baharat, el işi ahşap ürünler, altın ve gümüş çeşitlerini alabilmeniz için kısa bir serbest zaman verdikten sonra Eski Antakya sokaklarından geçerek Katolik kilisesine doğru yola çıkıyoruz. Kilise çıkışında el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazasına uğruyor ve hemen Katolik Kilisesinin karşısında bulunan Havra’yı da ziyaret ettikten sonra sırasıyla Antik cam evi Botanik müzesi ve sonrasında Anadolu’nun ilk camisi olan Habib-i Neccar camiini ziyaret ediyoruz. Sonrasında günün son destinasyonu olan  Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Güzel bir akşam serinliğinde bugünkü turumuzu tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Otele giriş ve serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere Eski Antakya sokakları içerisinde bulunan eski bir Antakya evinin restore edilmesi ile geçmiş zamanın duygusunu yansıtan restaurantımızda kutlama ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3.GÜN (16.10.2022)-(Titus Tüneli- Hıdırbey ve Vakıflı Köyü)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Samandağ’ına doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Titus Tüneline doğru hareket ediyoruz. Titus tünelinin bulunduğu bölgeye araçlarla çıkılmadığından tarih ve doğayla iç içe geçecek olan gezimize yürüyerek devam ediyoruz. Bu gezi yaklaşık 2 saat sürecek olup, rahat kaymaz taban ayakkabılarla yapılmasını da ayrıca önemle belirtmek isteriz. Bu uzun ve keyifli yürüyüşümüzün ardından, öğle yemeğinde deniz ürünleri ve Çevlik mezelerini almak üzere restaurantımıza doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında Türkiye’nin tek ermeni köyü ve Antakya‘da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı köyüne geçiyoruz. Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış Likörlerin tadına bakıp satın alma imkanı bulabilirsiniz. Daha sonra Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyüne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede çay veya kahvemizi içiyor, dilerseniz tandırda pişen sıcacık katıklı ekmeğin tadına bakıp turumuzu burada sonlandırarak hava alanına transferinizi gerçekleştiriyoruz.

Bir başka Titus Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle…

Harita Konumu

Rezervasyon Takvimi

Bir de bunlar var...

Değerlendirmeler

Henüz yorum yok
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • yer
 • Kolaylıklar
 • Hizmetleri
 • fiyat
 • Oda -larında

Bu Tur İçin Rezervasyon Yapın

lütfen, önce tarihi seçin

Giriş Yap

87’den fazla ülkeye operasyon düzenleyen ve yılda yaklaşık 100 bin kişiye yurtdışı seyahat imkanı sağlayan Titus, Türkiye’nin lider tur operatörlerinden biri konumundadır.

Adres

Ataturk Cad. Mıstıkoğlu İşhanı K:1 D:5 Antakya, Hatay

Telefon

E-Posta