Turistik Doğu Ekspresi İle Van Kars Turu

Kars, Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ücret

14499

Süre

Max. Kişi

40

Min. Yaş

18

Değerlendirme

Henüz yorum yok

Detaylar

4 Gece 5 Gün
(Adana - Van – Van Kahvaltısı – Akdamar Adası – Van Gölü - Van Kedi Evi – Van Müzesi)
(Muradiye Şelalesi – İshakpaşa Sarayı – Kars – Şehir Merkezi)
( Ani Harabeleri – Çıldır Gölü )
( Erzincan – Sivas - Kayseri )
( Kayseri - Antakya )

Tarih Aralığı :29.01.2024 / 02.02.2024

İki Kişilik Oda da
Kişi Başı Fiyatı
14.499 TL

Hizmete Dahil / Dahil Değil

 • Turistik Doğu Ekspresi – Kars - Ankara Yataklı Vagon Tren Bileti,
 • İskenderun – Adana ve Kayseri – İskenderun arası transfer hizmeti,
 • Adana – Van Arasında Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Kişi Sayına Göre Tur Araçları İle Ulaşım,
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Turistik Doğu Ekspresinde 2 Gece Konaklama,
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
 • Açık büfe 2 Akşam Yemeği,
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Öğle Yemekleri,
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar ( Ekstra Turlar, Kafkas Gecesi )
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Akdamar Adası Tekne Ücreti

Tur Planı

PROGRAM

1.Gün. 29.01.2024 (Adana - Van – Van Kahvaltısı – Akdamar Adası – Van Gölü - Van Kedi Evi – Van Müzesi)

Değerli konuklarımız; 07:30’da Adana Havalimanında buluşarak Pegasus Havayollarına ait 09:40 Adana – Van uçuşu ile Van’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Van Havalimanında bizleri  aracımız ve tur rehberimiz ile buluşarak meşhur Van Kahvatısı ile güne başlamak üzere restoranımıza ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından, Van Gölü üzerinde yapacağımız 20 dakikalık yolculuk ile Akdamar Adası’na geçiyoruz. Akdamar Adası'nda Ermeni Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yıllarında yaptırılmış olan Akdamar Kilisesi'ni geziyor. Kilisenin dışına işlenmiş olan eşsiz rölyefleri rehberimizden dinliyoruz. Ardından Van Şehir Merkezine ulaşıyoruz ve meşhur Van Kedilerini görmek üzere Van Kedi Evine ulaşıyoruz. Van Kedilerini sevdikten sonra Van Müzesine ulaşıyoruz, Modern müzelerin en güzel örneklerinden olan Van Müzesini gezdikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Acentamızın sizin için seçmiş olduğu restoranımızda serpme Van Kahvaltısı şeklinde alınacak kahvaltı.(İlk gün kahvaltı ekstra olarak alınır)

Öğle Yemeği: Deniz Restoran (Serbest menü seçenekleri)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: VAN - Rönesans Otel – Elite World Otel Vb.

 

2.Gün. 30.01.2024 (Muradiye Şelalesi – İshakpaşa Sarayı – Kars – Şehir Merkezi)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Turumuzun ikinci gününde ilk olarak Muradiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Van Gölü’nü yanımıza alarak yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Bendi Mahi Çayı üzerinde ki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyor ve bu eşsiz güzelliği fotoğraflamak için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Tendürek Dağı Geçidi’nden geçerek Ağrı’ nın Doğubayazıt ilçesine ulaşıyoruz. Yapımı tam 99 yıl süren, bitirildiği 1784 yılından beri merkezi ısıtma sistemine sahip olan, Doğubayazıt’ı kuş bakışı gören bir konuma sahip olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Sarayın harem, selamlık, çeşme, avlu, türbeler, cami gibi kısımlarını gezdikten sonra Doğubayazıt’tan ayrılıyor ve Kars yolculuğumuza başlıyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan Kars, Baltık mimarisinin izlerini taşımaktadır. Kars şehir merkezi gezimize, Kars Kalesi’nin eteklerinde yer alan Kümbet Cami ile başlıyoruz. Rehberimizin Kars şehri ile ilgili yapacağı genel anlatım sonrasında, Şehrin tarihi dokusunu yaşayabilmek için Kars sokaklarında yürümeye başlıyoruz. Osmanlılar döneminde yapılan Taş Köprü üzerinden geçerek Namık Kemal’in 1850 de dedesi ile birlikte kaldığı evi panoramik olarak görüyoruz. Kars sokaklarında Tarihi yapılar arasında yürümeye devam ediyoruz. Kars gravyeri ve diğer peynir çeşitlerinin bulunduğu peynir mağazasında alışveriş molası verdikten sonra, Kafkas Cephesi Harp Tarihi müzesine ulaşıyoruz. Kars gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KahvaltıOtelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Doğubayazıt Ararat Restoran

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: KARS – The Kars Park Otel Vb.

Ekstra Kafkas Gösterisi: Otelde alınan akşam yemeği sonrasında yöreye özgü halk dansları gösterisinin sunulduğu organizasyon

 

3.Gün. 31.01.2024 ( Ani Harabeleri – Çıldır Gölü )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye ile Ermenistan arasında sınır oluşturan, Arpaçay’ın kıyısında kurulmuş olan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Türkiye’nin en önemli kültür varlıkları arasında gösterilen, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ani Harabeleri gezimize rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Ani Katedral ( Meryem Ana Kilisesi ), Surp Stephanos Kilisesi, Tigran Honentz Kilisesi, Abugamir Pahlavuni Kilisesi, Halaskâr ( Amenaprgiç ) Kilisesi, Ebu'l Menuçehr Camii’ni görüyoruz. Ardından, Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü ve ikinci en büyük gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kışın soğuktan donan Çıldır Gölü’nde vereceğimiz serbest zaman süresince buz tutan göl etrafında gezinti yapabilir, Atlı Kızaklara binebilirsiniz. Fotoğraf ve kahve molasının sonrasında Kars Şehir Merkezine ulaşıyoruz. Turistik Doğu Ekspresinin kalkış saatine kadar şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. TCDD’nin bildirdiği saate göre 22:20’de hareket eden Turistik Doğu Ekspresi Trenine biniyor ve keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.  Yolculuk süresince Tren içerisinde bulunan kafeterya bölümünden sıcak-soğuk içecek ihtiyaçlarınızı tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarınızı satın alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars Kazevinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Kars Şehir Merkezinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda gerçekleşecektir.

 

4.Gün. 01.02.2024 ( Erzincan – Sivas - Kayseri )

Değerli Konuklarımız, sabah uyanır uyanmaz dışarıda büyüleneceğiniz bir manzara sizleri bekliyor olacaktır.  Anadolu’nun kendisine hayran bırakan güzellikteki coğrafyası ile yolculuğumuza devam edeceğiz. Tüm gün trende olacağımız için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinizi Trenin kafeteryasında serbest olarak alabileceğiniz gibi ekstra turlarda vereceğimiz molalarda şehir merkezîlerinde de alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.

1.Alternatif Kemaliye Turu Kişi Başı:

Değerli konuklarımız; İliç Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Kemaliye turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Kemaliye’ye varıyoruz, Kemaliye halkının kendi imkanlarıyla açtığı meşhur taş yolu görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından manili yolda yapacağımız kısa yürüyüş ile Lökhane’ye ulaşıyor ve meşhur Lök tatlısının tadına bakıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından trenimize dönüyoruz.

2.Alternatif Divriği Turu Kişi Başı:

Değerli konuklarımız; Divriği Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Divriği Turuna katılabilir. Divriği turumuza ilk olarak; Ulu Cami ve Darüşşifası ile başlıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Ulu Cami ve Darüşşifası gezimizi tamamlıyor ve Huma hatun Sokağında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

3.Alternatif Sivas Turu Kişi Başı:

Değerli konuklarımız; Sivas Garın’da trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Sivas Turuna katılabilirler. Selçukluların kültür merkezlerinden olan Sivas’ta; Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongresi Binası gezilerimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Öğle Yemeği: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Akşam Yemeği: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Konaklama Oteli: Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda gerçekleşecektir.

 

5.Gün. 02.02.2024 ( Kayseri - İskenderun )

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Kayseri Tren Garına ulaşıyoruz. (Her ne kadar planlama yapılsa da bazen teknik arıza veya yol durumuna göre saatlerde değişiklikler olabilmektedir) Kayseri Tren Garında bizleri İskenderun’a ulaştıracak transfer aracımıza biniyoruz ve bir başka Titus Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Öğle Yemeği: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Harita Konumu

Rezervasyon Takvimi

Bir de bunlar var...

Değerlendirmeler

Henüz yorum yok
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • yer
 • Kolaylıklar
 • Hizmetleri
 • fiyat
 • Oda -larında

Bu Tur İçin Rezervasyon Yapın

lütfen, önce tarihi seçin

Giriş Yap

87’den fazla ülkeye operasyon düzenleyen ve yılda yaklaşık 100 bin kişiye yurtdışı seyahat imkanı sağlayan Titus, Türkiye’nin lider tur operatörlerinden biri konumundadır.

Adres

Ataturk Cad. Mıstıkoğlu İşhanı K:1 D:5 Antakya, Hatay

Telefon

E-Posta