Hatay Çıkışlı Kuzey Ege Turu

Çeşme/İzmir, Türkiye

Ücret

4129

Süre

7 gün

Max. Kişi

40

Min. Yaş

05

Değerlendirme

Henüz yorum yok

Detaylar

1.Gün. ( İzmir’e gece yolculuğu )

2.Gün. ( Çeşme – Alaçatı - İzmir)

3.Gün. ( Foça – Ayvalık – Cunda Adası – Edremit)

4.Gün. ( Bozcaada – Ayazma Plajı – Assos – Antik Liman)

5.Gün. (Kaz Dağları - Zeytinli Köyü – Sütüven şelalesi – Adatepe Köyü – Çanakkale – Aynalı Çarşı)

6.Gün. ( Gelibolu – Çanakkale Şehitler Abidesi – Conk Bayırı – Zafer Anıtı )

7.Gün.  ( Dönüş Yolculuğu )

Hizmete Dahil / Dahil Değil

 • Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 4 Akşam yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • 1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Tur Planı

Program

1.Gün. ( İzmir’e gece yolculuğu )

 

* 18:00 Doğuş Lisesi Önü
* 18:30 Belen ( Jandarma Durağı )
* 19:00 Topboğazı Otogar Önü
* 19:30 İskenderun Belediye Binası Önü

 

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte İzmir’e doğru gece yolculuğuna başlıyoruz.

 

2.Gün. ( Çeşme – Alaçatı - İzmir)

 

Değerli Konuklarımız; sabah yolumuz üzerinde bulunan dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı sonrasında Çeşme’ye ulaşıyoruz. M.S. 2. yüzyılın sonlarında yaşamış ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Pausanias’a göre Giritliler tarafından kurulan Çeşme’de ilk olarak, Osmanlı hâkimiyetine girdikten sonra muhtemelen 14’üncü yüzyılın sonlarında yapıldığı tahmin edilmekte olan Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kale’ye ek olarak yapılan Kervansarayı da dışarıdan gördükten sonra rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Ardından tarihi taş evleri ve rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlü olan Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı’da alacağımız öğle yemeği sonrasında vereceğimiz serbest zamanda, Ege’nin bu şirin beldesinde Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarında yürüyebilir, meşhur sakızlı reçel ve sakızlı dondurmanın tadına bakabilirsiniz. Ardından Alaçatı gezimizi tamamlayıp İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’in simgelerinden biri olan Tarihi Asansör gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Konak Meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görüyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Öğle Yemeği: Alaçatı’da serbest zamanda alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Kaya Prestige Otel – Anemon Otel – Kemalpaşa Ramada Vb.

 

3.Gün. ( Foça – Ayvalık – Cunda Adası – Edremit)

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Egenin en güzel tatil beldelerinden biri olan Foça, Yeni Foça ve Eski Foça olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşuyor. Biz Eski Foça’ya gidiyoruz ve Eski Foça’da serbest zaman veriyoruz. Arzu eden Konuklarımız Ekstra Foça Tekne Turuna katılabilirler.

 

1. Ekstra Foça Tekne Turu (Öğle yemeği dahil) (Ekstra) Limanda bizleri bekleyen teknemize biniyor ve Foça tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz sırasında, Mitolojide hikâyelerinde anlatılan denizkızlarının eskiden yaşadıkları, şimdi ise dünyaca ünlü ve nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının yuva yaptığı Siren Kayalıklarını görüyoruz. Ardından Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu, Fener adası, Metalik Ada, Küçük deniz koylarını geziyor ve bu koylarda yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimizi de teknemizde aldıktan sonra karaya dönüyoruz.

 

Rehberimizin belirlediği saatde otobüsümüz ile buluşup Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Ayvalık’da eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adası’nı gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi (Rahmi M. Koç Müzesi) gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrası Edremit’e hareket ediyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Foça Tekne: Ege tipi, 55 kişi kapasiteli, çift katlı olup alt kat oturma gruplu, üst kat güneşlenme alanlı

Öğle Yemeği: Tekne de ( Çipura – Garnitür – Salata – Mevsim Meyvesi ) Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Adramis Thermal – Form Thermal Otel Vb.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak servis edilecektir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

 

 

4.Gün. ( Bozcaada – Ayazma Plajı – Assos – Antik Liman)

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bozcaada feribotuna binmek üzere Geyikli İskelesine doğru hareket ediyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Bozcaada’da vereceğimiz serbest zamanda, arzu eden konuklarımız (Ekstra) minibüsler ile Ayazma Plajı’na giderek yüzebilirler. Arzu eden misafirlerimiz de adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapabilir ya da adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve adada yetiştirilen farklı üzüm türlerinden elde edilen şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarını yudumlayabilir. Rehberimizin belirlediği saatte ve yerde buluştuktan sonra feribota binerek Geyikli İskelesi’ne hareket ediyoruz. Bizleri bekleyen otobüsümüze binerek Behramkale Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel taş ev örneklerini görebileceğimiz Behramkale Köyü’nde Aristo’nun felsefe okulunu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol’ü, Lesvos Adasına hâkim bir tepe üzerine dor düzeninde inşa edilmiş Athena Tapınağını görüyoruz. Bununla birlikte Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, nekropol görülecek yerler arasındadır. Köy içerisinde bulunan bölgenin fetihten sonra yapılmış en eski yapılarından biri olan Hüdavendigar Camii’ni de ziyaret ediyoruz. Behramkale Köyü içinde verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Antik Liman’a inebilirler (Ekstra). Buradaki gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada’da serbest zamanda alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Adramis Thermal Otel Vb.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir. Tur Ücretine Dahildir.

 

5.Gün. (Kaz Dağları - Zeytinli Köyü – Sütüven şelalesi – Adatepe Köyü – Çanakkale – Aynalı Çarşı)

 

Değerli Konuklarımız; otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlik de öğlene kadar ekstra Kaz dağları turuna katılıyoruz. Kaz dağları turuna katılmayan misafirlerimiz otelde vakit geçirebilirler.

 

Ekstra Kaz Dağları Turu: Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında minibüslere biniyor, tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kaz Dağlarını keşfe çıkıyoruz. Yunan Mitolojisindeki konumunun yanı sıra Dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olması bakımından da çok özel olan; Edremit Körfezine eteklerini değdirmiş bir gelin gibi duran Kaz Dağlarında ilk gezi durağımız Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi oluyor. Rehberimizden Yörük kızı Emine ve Hasanın öyküsünü duyunca eminiz burası sizi bir kat daha fazla etkileyecek. Sonrasında Zeytinli Köyünde Meydan Kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp otelimize dönüyoruz.

 

Ekstra Kaz dağları turundan dönen misafirlerimiz ile birlikte öğle yemeğimizi bölgenin en iyi restoranlarından birinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında yolumuz, Zeytinyağı Müzesine düşüyor. Ortalama 500 yıllık ömrü olan Zeytin Ağacının dalından taş Tığrazlar’da öğütülerek, preslenerek soframıza kadar ulaşan lezzetin ve şifanın öyküsünü görmek için Zeytinyağı Fabrikasına gidiyoruz. Burada yapacağımız alışveriş sonrasında Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan rivayete göre Tanrı Zeus’un Troia Savaşlarını izlediği yer olarak bilinen Zeus Altarını görmek üzere Adatepe Köyüne gidiyoruz. Zeus Altarın da Edremit Körfezi ve Hekatos Adalarının (Ayvalık Adaları) seyri muhteşem. Ardından Köy içinde yapacağımız gezi sonrasında Çanakkale yolculuğumuza devam ediyoruz. Çanakkale şehir merkezinde bulunan Çanakkale’nin en önemli simgelerinden biri olan meşhur Aynalı Çarşı’yı ziyaret ediyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından Saat Kulesi ve Truva Atı gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Küptepe Restoran (Serbest Menü olarak alınacaktır) Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: 3 & 4 **** Çanakkale Otelleri

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir. Tur Ücretine Dahildir.

 

 

6.Gün. ( Gelibolu – Çanakkale Şehitler Abidesi – Conk Bayırı – Zafer Anıtı )

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Feribot ile Eceabat iskelesine geçiyoruz.

1.Dünya Savaşı içerisinde yer alan en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Cephesi’nde en büyük çarpışmaların geçtiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Kilit Bahir Köyü ve Kalesi panoramik olarak görüyor, Rumeli Mecidiye Tabyasını geziyoruz. 215 kg ağırlığındaki top mermilerini insanüstü bir güç ile sırtlayan Seyit Onbaşı anıtını görüyoruz. Şahindere Sargı Yeri Şehitliği – Çanakkale Şehitler Abidesi gezimiz sonrasında, Alçıtepe Köyüne geliyor öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conk Bayırı, Zafer Anıtı gezilerimizi tamamlıyor, Çanakkale’ye dönüyoruz. Çanakkale de gezimizi noktalayıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bursa – Eskişehir – Niğde – Adana üzerinden gece yolculuğu yapıyoruz.  

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: 18 Mart Restoran (Menü Fiyatları Geçerlidir) Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Akşam yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

 

7.Gün.  ( Dönüş Yolculuğu )

 

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Adana üzerinden İskenderun, sonrasında ise Hatay’a ulaşıyoruz. Sizleri almış olduğumuz alkış noktasında bırakıyor bir başka Coral Tatil organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Harita Konumu

Rezervasyon Takvimi

Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
July 2022
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
4129

fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4129 / bilet
18
19
20
21
22
23
24
4129

fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4129 / bilet
25
26
27
28
29
30
31
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
August 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
September 2022
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
October 2022
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
November 2022
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
December 2022
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
January 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
February 2023
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
March 2023
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
April 2023
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
May 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
June 2023
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Bir de bunlar var...

Değerlendirmeler

Henüz yorum yok
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • yer
 • Kolaylıklar
 • Hizmetleri
 • fiyat
 • Oda -larında

Giriş Yap

87’den fazla ülkeye operasyon düzenleyen ve yılda yaklaşık 100 bin kişiye yurtdışı seyahat imkanı sağlayan Titus, Türkiye’nin lider tur operatörlerinden biri konumundadır.

Adres

Ataturk Cad. Mıstıkoğlu İşhanı K:1 D:5 Antakya, Hatay

Telefon

E-Posta