Hatay Çıkışlı Kuzey Ege – İstanbul Turu

Ücret

4799

Süre

8 gün

Max. Kişi

40

Min. Yaş

12

Değerlendirme

Henüz yorum yok

Detaylar

( Çeşme – Alaçatı - İzmir)

( Foça – Ayvalık – Cunda Adası – Edremit – Ekstra Kazdağları Turu)

( Bozcaada – Ayazma Plajı – Assos – Antik Liman)

( Çanakkale – Aynalı Çarşı – Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı)

( Edirne - Meriç Köprüsü – Lozan Anıtı – Selimiye Cami)

(Topkapı Sarayı – Yerebatan Sarnıcı – Boğaz Turu )

Hizmete Dahil / Dahil Değil

 • Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
 • Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • Otobüs içerisindeki sınırsız ikramlar,
 • 1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri,
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri,
 • Bozcaada Ayazma Plajı Münibüs ücreti,
 • Kazdağları Turu,
 • İstanbul Boğaz Turu

Tur Planı

Tur Programı

1.Gün. ( İzmir’e gece yolculuğu )

* 18:00 Doğuş Lisesi Önü
* 18:30 Belen ( Jandarma Durağı )
* 19:00 Topboğazı Otogar Önü
* 19:30 İskenderun Belediye Binası Önü

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte İzmir’e doğru gece yolculuğuna başlıyoruz.

2.Gün. ( Çeşme – Alaçatı - İzmir)

Değerli Konuklarımız; sabah yolumuz üzerinde bulunan dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı sonrasında Çeşme’ye ulaşıyoruz. M.S. 2. yüzyılın sonlarında yaşamış ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Pausanias’a göre Giritliler tarafından kurulan Çeşme’de ilk olarak, Osmanlı hâkimiyetine girdikten sonra muhtemelen 14’üncü yüzyılın sonlarında yapıldığı tahmin edilmekte olan Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kale’ye ek olarak yapılan Kervansarayı da dışarıdan gördükten sonra rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Ardından tarihi taş evleri ve rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlü olan Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı’da alacağımız öğle yemeği sonrasında, Ege’nin bu şirin beldesinde Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarında yürüyebilir, meşhur sakızlı reçel ve sakızlı dondurmanın tadına bakabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Alaçatı gezimizi tamamlayıp İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’in simgelerinden biri olan Tarihi Asansör gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Konak Meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görüyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Öğle Yemeği: Alaçatı’da serbest zamanda alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Kaya Prestige Otel – Anemon Otel – Kemalpaşa Ramada Vb.

3.Gün. ( Foça – Ayvalık – Cunda Adası – Edremit – Ekstra Kazdağları Turu)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Ege’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Foça, Yeni Foça ve Eski Foça olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşuyor. Gezimizde Eski Foça’ya gidiyoruz ve burada serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatde otobüsümüz ile buluşup Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adası’nı gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi (Rahmi M. Koç Müzesi) gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrası Edremit’e hareket ediyoruz. Arzu eden konuklarımız ile birlikte Kazdağları Turuna katılıyoruz. (Ekstra) Dünyanın en temiz oksijen noktalarından biri olan Kazdağları’nın eteklerinde bulunan Hasan ile Emine’nin aşklarına tanıklık ettiği düşünülen Hasanboğuldu Şelalesi’ni fotoğraflamaya gidiyoruz. Ardından bölgenin en önemli geçim kaynaklarından biri olan zeytin işçiliği hakkında bilgi almak üzere bir zeytin atölyesine uğruyoruz. Buradaki gezimizin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Ayvalık’ta serbest zamanda alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Adramis Thermal – Form Thermal Otel Vb.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak servis edilecektir. Tur Ücretine Dahildir.

4.Gün. ( Bozcaada – Ayazma Plajı – Assos – Antik Liman)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Behramkale Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel taş ev örneklerini görebileceğimiz Behramkale Köyü’nde Aristo’nun felsefe okulunu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol’ü, Lesvos Adasına hâkim bir tepe üzerine dor düzeninde inşa edilmiş Athena Tapınağını görüyoruz. Bununla birlikte Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, nekropol görülecek yerler arasındadır. Köy içerisinde bulunan bölgenin fetihten sonra yapılmış en eski yapılarından biri olan Hüdavendigar Camii’ni de ziyaret ediyoruz. Behramkale Köyü içinde verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Antik Liman’a inebilirler (Ekstra). Buradaki gezimizin ardından Bozcaada feribotuna binmek üzere Geyikli İskelesine doğru hareket ediyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Bozcaada’da vereceğimiz serbest zamanda, arzu eden konuklarımız (Ekstra) minibüsler ile Ayazma Plajı’na giderek yüzebilirler. Arzu eden misafirlerimiz de adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapabilir ya da adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve adada yetiştirilen farklı üzüm türlerinden elde edilen şarap alışverişinden, sonra deniz kıyısında çaylarını yudumlayabilir. Rehberimizin belirlediği saatte ve yerde buluştuktan sonra feribota binerek Geyikli İskelesi’ne hareket ediyoruz. Bizleri bekleyen otobüsümüze binerek Çanakkale’ye hareket ediyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada’da serbest zamanda alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Çanakkale Helen Otel – Çanak Otel – Oytunpark Otel Vb.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir. Tur Ücretine Dahildir.

5.Gün. ( Çanakkale – Aynalı Çarşı – Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı)

Değerli Konuklarımız; otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Çanakkale şehir merkezinde bulunan Çanakkale’nin en önemli simgelerinden biri olan meşhur Aynalı Çarşı’yı ziyaret ediyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından Saat Kulesi ve Truva Atı gezilerimizi tamamlayıp feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. 1.Dünya Savaşı içerisinde yer alan en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Cephesi’nde en büyük çarpışmaların geçtiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ziyaretimize başlıyoruz. Öncelikle olarak ulusumuzun en önemli simgelerinden birisi olan Çanakkale Şehitler Abidesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Alçıtepe Köyü’nde öğle yemeği yiyoruz. Beraberinde Salim Mutlu Müzesi’ni geziyoruz. Ardından 57. Alay, Conkbayırı ziyaretleri sonunda Keşan – Uzunköprü üzerinden Edirne’ye ulaşıyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: 18 Mart Restoran (Serbest Menü Olarak Alınacaktır.) Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Edirne Şimşek Otel Vb.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir. Tur Ücretine Dahildir.

6.Gün. ( Edirne - Meriç Köprüsü – Lozan Anıtı – Selimiye Cami)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Edirne gezimize başlıyoruz. II Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, 16.yy’da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından Mimar Sinan‘ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii’ni ziyaret ediyoruz. Edirne’nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi ve Balkan kültürünün vazgeçilmezi Kavala kurabiyesinden tatmak üzere kurabiyeciye uğruyoruz. Ardından öğle yemeği için meşhur Edirne ciğerinin tadına bakıyoruz.  Arasta Çarşısı’nda verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Edirne‘nin eski bir geleneği olan Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunlarından alabilirler. Şehir merkezi gezimizi tamamladıktan sonra 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk toprakların çıkarılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu, Tarihi Meriç Köprüsü gezileri sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Buradaki gezimizi de tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Edirne’de serbest zamanda alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: 3 & 4 **** İstanbul Otelleri

Akşam yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe veya set menü olarak servis edilecektir. Tur Ücretine Dahildir.

7.Gün.  (Topkapı Sarayı – Yerebatan Sarnıcı – Boğaz Turu )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tarihi yarımada turumuza Topkapı Sarayı ile başlıyoruz. Osmanlı’nın yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı’nda Kutsal Emanetler, Silah Odası, Divan, Bağdat Köşkü gibi yapıları geziyor, Soğuk Çeşme Sokağı’nda yürüyerek Yerebatan Sarnıcına ulaşıyoruz. Yerebatan Sarnıcı gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi meşhur Sultanahmet köftecisinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Eminönü İskelesine gidiyor ve buradan Boğaz Turumuzu (Ekstra) gerçekleştiriyoruz. Boğaz Turumuzun sonunda dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bolu – Ankara – Aksaray üzerinden gece yolculuğu yapıyoruz.

Kahvaltı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Sultanahmet Köftecisinde alınacaktır (Serbest Menü Olarak Alınacaktır.) Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Bu Gece Konaklama Bulunmamaktadır.

Akşam yemeği: Yol üzerinde Rehberimizin belirleyeceği noktada alınacaktır.

8.Gün.  (İskenderun – Hatay )

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Pozantı Pelit Tesislerinde vereceğimiz serbest zaman sonunda Adana üzerinden İskenderun ve Hatay’a ulaşıyoruz. Sizleri almış olduğumuz alkış noktasında bırakıyor bir başka Coral organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Harita Konumu

Rezervasyon Takvimi

Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
July 2022
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
12
13
14
15
16
17
18
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
19
20
21
22
23
24
25
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
26
27
28
29
30
31
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
August 2022
1
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
2
3
4
5
6
7
8
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
9
10
11
12
13
14
15
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
16
17
18
19
20
21
22
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
23
24
25
26
27
28
29
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
30
31
1
2
3
4
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
September 2022
29
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
30
31
1
2
3
4
5
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
6
7
8
9
10
11
12
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
13
14
15
16
17
18
19
4799

Fiyat

Genel fiyat: Yetişkin (18+ Yaş) 4799 / bilet
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
October 2022
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
November 2022
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
December 2022
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
January 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
February 2023
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
March 2023
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
April 2023
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
May 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Pzt
Sal
Çrş
Per
Cum
Cts
Paz
June 2023
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Bir de bunlar var...

Değerlendirmeler

Henüz yorum yok
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • yer
 • Kolaylıklar
 • Hizmetleri
 • fiyat
 • Oda -larında

Giriş Yap

87’den fazla ülkeye operasyon düzenleyen ve yılda yaklaşık 100 bin kişiye yurtdışı seyahat imkanı sağlayan Titus, Türkiye’nin lider tur operatörlerinden biri konumundadır.

Adres

Ataturk Cad. Mıstıkoğlu İşhanı K:1 D:5 Antakya, Hatay

Telefon

E-Posta