444 07 31

UMMAN-KATAR TURU

22 OCAK QATAR HAVAYOLLARI İLE

 
TUR PROGRAMI

1. Gün: Maskat, Umman 
Sabah verilecek saatte İstanbul,Ankara,Adana ve Hatay'dan Doha Aktarmalı olarak Umman Muscat'a Uçuş.  Muskat’a varış Otele yerleşme ve Konaklama.

2. Gün: Maskat 
Sabah Kahvaltının ardından serbest zaman Dileğen misafirlerimiz için extra 80€ Bugün Nizwa, Bahala , Al Hamra gezisi yapıyoruz. Gezi Sırasında ilk olarak Vadi kenti Nizwa'ya gitmek için yola çıkıyorsunuz ve 17. yüzyılda inşa edilen Nizwa kale turunu yapacağız İmam Sultan Bin Saif Al Ya'aruba tarafından yaptırılan Kale, kasabanın etrafında kurulan kentin tamamına hâkim. Kalede bulunan  Kulenin tepesinden Nizwa şehrinin kuşbakışı görebilirsiniz.  Daha sonra Nizwa merkezinde bulunan çarşıdan  Buradan, elişi gümüş takılar ve Buraya özgü Hançerler satın alabilirsiniz.  Daha Sonra Nizwa'dan ayrılıp  Umman'da bulunan dört UNESCO dünya mirasından birine sahip olan ve eski köyün etrafında dolaşma imkanı ve fotoğraf durağı  olan Bahla Kalesi'ne, mistik bir şehir olan Bahala'ya devam ediyoruz. Bu gezinin ardından Al Hamra ve Misfat Al Abreen köylerine doğru yola çıkıyoruz. Al Hamra köyü, antik harabeler ile ziyaret edenlere güzel bir panaromik manzara sunmaktadır. Misfah ise tipik bir Umman köyü olup misafirlerin lokal yaşamın en güzel örneklerini görebileceği bir yerleşimdir. Yeşil terasları ile mango, papaya, muz gibi meyvelerin bol olduğu bir köydür. Bölgenin meşhur Misfat Al Abriyeen evlerine gelip Umman’ın antik su sistemi Falaj sistemini görüyoruz. Otelimize dönüş.

3. Gün: Maskat
Sabah Kahvaltının ardından serbest zaman Dileğen misafirlerimiz için extra Çöl safari turu (80€) Ummanın çöllerine doğru yola çıkıyoruz. 4X4 Jep lerimizle muhteşem bir çöl turu yapıyoruz. Turun sonunda çöl ortasında kurulan kamtta akşam yemeğimizi yiyor ve otelimize dönüyoruz.
4. Gün: Muscat-Doha 25.01.2018
Bugün sabah tüm eşyalarımız yanımıza alarak yola çıkıyoruz. İlk olarak  Umman’ın tarihi yapılarından Büyük Cami bizi bekliyor. Yol boyunca Arap villalarının otantik görüntüsü sizi bekliyor olacak. Muttrah çarşısında tipik Umman tarzı hediyelikler, Umman tarzı hançer ve khanjarlar, gümüş el işlemeleri ve meşhur Pashmina şallarını göreceksiniz. Sonrasında Maskat’ın eski bölgesindeki Bait Al Zubair Müzesine gideceğiz. Müzede Umman tarih ve kültürünün pek çok örneğine şahit olacaksınız. Buradan Milaniki ve Jalali kalelerinin etrafındaki Sultan’ın Sarayını gördükten sonra Doha yolculuğumuz için Havalimanına geçiyoruz. 17:30 Qatar Airways uçuşu ile Dohaya uçuş 18:20 Dohaya varış  Otele yerleşme. Otelden Karatın tarihi çarşısı Souq Waqif’e geçiyoruz. Burada misafirlerimiz hem alış veriş yapabilirler hemde birbirinden güzel kafelerin ve restaurantların tadını çıkarabilirler. Konaklama otelimizde.
5. Gün: Doha 
Sabah kahvaltının ardından Doha turumuza başlıyoruz. İlk olarak İslami eserler müzesine gidiyoruz. Bu müzede Katar emirlerinin yurtdışından topladıkları eserler yer almaktadır. Daha sonra sırası ile Katara ve Pearl Qatar gezilerimizi yapıyoruz. Daha sonra Liman ve Cornice sahil şeridinde yürüyüş yapıyoruz. Son olarak alışveriş için Katarın en büyülk alışveriş merkezleri  Villaggio ve City Center alışmerkezlerini geziyor otelimize dönüyoruz.
6. Gün: Doha 
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman ve belirtilen saatte Qatar Havayolları uçağı ile İstanbul,Ankara,Adana ve Hatay uçuş. Turumuzun sonu.


DAHİL OLAN HİZMETLER
  • 4 gece Otel  konaklama.
  • 5 kahvaltı,
  • Tur boyunca transferler ve turlar .
  • Türkçe  rehberler eşliğinde, programda belirtilmiş tüm geziler.
  • Tüm vergiler.
 


REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

BİZİ TAKİP EDİN