444 07 31

LÜBNAN TURU

3 Gece 4 Gün

405 EURO

350 EURO

 LÜBNAN TURU
  3 Gece 4 Gün

1. Gün İstanbul(Atatürk) - Beyrut

    Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali saat 05:00'da buluşma. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları'na ait TK830 sefer sayılı uçuş ile saat 07:25 Beyrut'a hareket ve saat 08:30'da Beyrut'a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından panoramik Beyrut turumuza başlıyoruz. Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak görev yapan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor.  Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Beyrut (Jeita-Harissa-Byblos)

    Serbest uyanma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli Jeita-Harissa-Byblos turuna  katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Lübnan Gecesi'ne katılabilirler. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Beyrut (Baalbeck-Anjar-Ksara) 

     Serbest uyanma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli Baalbeck-Anjar-Ksara Şarap Tadım turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş ve otelimize transfer.  Geceleme otelimizde.

4.Gün Beyrut(Beiteddine Sarayı) - İstanbul

    Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Gruptaki herkesin katılımıyla, havalimanı transferi öncesinde düzenlenecek ekstra Beiteddine Sarayı turuna katılabilirsiniz. Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan Beiteddine Sarayına hareket. 1812 de inşasına başlanan ve dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklayan bu saray Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Günümüzde de Lübnan devlet başkanlarının yazlık sarayı 3 ana bölüme ayrılır. İlk girişte geniş avlu ya da meydan ve 2 katlı kanat aslında misafirlerin karşılanmasında kullanılmıştır. Bugün içeriden bağlanan merdiven ile ikinci katta arkeolojik ve etnografik sergiler yer almaktadır. Orta bölümde sarayın güvenliğinden sorumlu şeyhlerin ikametgâhları yer alır. Karşılama kanadında bekleme odası, bekleme salonu, mozaik yer kaplamaları, mermer işleme duvarları, heykeller ve kitabeler yer alır. Üçüncü bölüm harem bölümü olup, büyük ve zengin dekorasyonlu ön bölümü bulunur. Harem bölümünün içerisinde yukarı ve aşağı haremler, mutfak, karşılama salonu ve hamam yer alır. Sarayın alt kısmında yer alan hayvan barınaklarında günümüzde mozaik eserler sergilenmektedir.  Turun bitiminde havalimanına transfer.  Beyrut Havalimanı'ndaki biniş, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK829 sefer sayılı uçuş ile saat 21:50 İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Saat 00:45'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
Odaların boşaltılma saati 11:00'dır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
       
 • Türk Havayolları ile İstanbul(Atatürk)/Beyrut - Beyrut/İstanbul(Atatürk) hattında ekonomi sınıfı uçuş
 • 4* otellerDe 3 gece oda/kahvaltı konaklama
 • Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleriÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar 
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.(11.07.2011 den sonra yapılan rezervasyonlar için geçerlidir.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 20 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.
** Grup kahvaltı salonu ayrı olabilir
** Grup kahvaltı içeriği munferit kahvaltı içeriğinden farklı olabilir.
 
4* Hotelde Konaklama Tarihler Dbl Odada Kişi başı Single Oda Farkı 3 Kişi Konaklama

21.03.2019-24.03.2019
27.03.2019-30.03.2019
 
 
350 EURO 105 EURO 350 EURO
 
BAALBECK-ANJAR-KSARA TURU
Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş(55 EURO)
JEITA-HARISSA-BYBLOS TURU
Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitimind e otele transfer.  (60 EURO)
BEITEDDINE SARAYI TURU
Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan Beiteddine Sarayına varış. 1812 de inşasına başlanan ve dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklayan bu saray Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Günümüzde de Lübnan devlet başkanlarının yazlık sarayı 3 ana bölüme ayrılır. İlk girişte geniş avlu ya da meydan ve 2 katlı kanat aslında misafirlerin karşılanmasında kullanılmıştır. Bugün içeriden bağlanan merdiven ile ikinci katta arkeolojik ve etnografik sergiler yer almaktadır. Orta bölümde sarayın güvenliğinden sorumlu şeyhlerin ikametgâhları yer alır. Karşılama kanadında bekleme odası, bekleme salonu, mozaik yer kaplamaları, mermer işleme duvarları, heykeller ve kitabeler yer alır. Üçüncü bölüm harem bölümü olup, büyük ve zengin dekorasyonlu ön bölümü bulunur. Harem bölümünün içerisinde yukarı ve aşağı haremler, mutfak, karşılama salonu ve hamam yer alır. Sarayın alt kısmında yer alan hayvan barınaklarında günümüzde mozaik eserler sergilenmektedir.  (40  EURO)
BEYRUT GECESİ
Gece başlayan programda yerel sanatçılar, dansöz, benzersiz Lübnan mezeleri ve Lübnan Rakısı “Arak” eşliğinde eğlence sonrası otele dönüş. (60 EURO)
 

  


REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

4* Hotelde Konaklama Tarihler Dbl Odada Kişi başı Single Oda Farkı 3 Kişi Konaklama

21.03.2019-24.03.2019
27.03.2019-30.03.2019
 
 
350 EURO 105 EURO 350 EURO

BİZİ TAKİP EDİN