444 07 31

GİZEMLİ FAS YOLCULUĞU

6 GECE 7 GÜN

1200 €

1000 €

GİZEMLİ FAS YOLCULUĞU
(5-11 MAYIS Vize YOK!!!!!)
 
 1. Gün ISTANBUL – CASABLANCA – RABAT – MEKNES – FES 4-5 Mayıs
Hataydan 18.35 Pegasus uçağı ile İstanbula hareket 20:15 varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Airarabia nın 3O 438 sefer sayılı uçuşu ile 01:30’de Casablanca’ya hareket. Yerel saat 02:20’de Casablanca’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile başkent Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat’ta alacağımız kahvaltı sonrasında şehir turumuz başlıyor. Yapacağımız şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Meknes’e dopru yola çıkıyoruz. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi ve Musevi mahallesi gezilecektir. Tur sonrası eski Endelüs şehri Fes’e hareket. Varışımızın istinaden otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 1. Gün FES  6 Mayıs
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 1. Gün  FES – CASABLANCA 7 Mayıs
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından beyaz şehir Casablanca’ya hareket etmek üzere otelimizden yarılıyoruz. Varışımızı takiben Casablanca şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 1. Gün CASABLANCA – MARRAKECH 8 Mayıs
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  Marrakech’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Marrakech’e varış. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. (50 Euro) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır.
 
5.Gün MARRAKECH –  ESSAOUIRA – MARRAKECH 9 Mayıs
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Essaouira turumuz için otelden hareket. Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilenMedina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz.  Tur sonrası Marrakech’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


6.Gün MARRAKECH 10 Mayıs
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası öğle yemekli Atlas Dağları turu katılacağız. 4X4 ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
7.Gün MARRAKECH – CASABLANCA - ISTANBUL  11 Mayıs
Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte  havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından AirArabia nın 3O437 sayılı uçuşu ile 18:15’de  İstanbul’a hareket.Yerel saat ile 01:30’da varışımızın ardından sabah 09:40 de Adanaya hareket ve turumuzun sonu.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler;
 • Hatay İstanbul uçakları (iç hat alınmaz ise 75 EUR düşmektedir)
 • AirArabia havayolları ile SAW – CMN – SAW ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg uçak altı bagajı + 10 kg el bagajı dahildir.. Uçak içi ikramlar dahil değildir. Gidiş-dönüş kişi başı 14 EUR)
 • Belirtilen otellerde 2 gece Fes , 1 gece Casablanca ve 3 gece Marrakech sabah kahvaltısı ve akşam yeği dahil konaklama
 • Tüm transferler
 • İlk gün Rabat’ta kahvaltı
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Otellere ödenen turizm konaklama vergisi
 • Gezilecek yerlerde giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Öğle yemekli Atlas Dağları turu
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Ekstra gece eylence  Chez Ali turuna katılabilir. (50 Euro)
 • Programda belirtilmeyen her türlü hizmet
 • Akşam yemeklerinde alınacak her türlü içecek
 • Öğle yemekleri
 
Tur Ücreti    
İki kişilik odada kişibaşı                     1,000 EUR
Tek kişilik oda farkı                               150 EUR


REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

Oteller;
Atlas Volubilis Hotel 4*
https://www.hotelsatlas.com/en/hotels-morocco/fes/atlas-volubilis-fes
Oum Palace Hotel Casablanca 4*
http://oumpalace.com/
El Andalous Hotel Marrakech 4*
http://www.alandalousmarrakech.com/
 
PP in DBL room : 1000 EUR
Single Farkı : 150 EUR

BİZİ TAKİP EDİN