444 07 31

BEYRUT TURU

ADANA'DAN HAREKET

360 €

LÜBNAN TURU
1.Gün 
Adana  Havalimanında 09:00 da buluşma.Check in ve pasaport işlemlerinin ardından Atlas havayolları ile 13:00 ‘de Lübnan Beyrut’a uçuş .13:05 Beyruta varış. Panoramik şehir turu. Birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'i gezerek başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan, savaş sırasında yerle bir olup çok kısa zamanda Beyrut’un yeniden yapılanmasında büyük rolü olan eski Başbakan Rafik Hariri’nin girişimleriyle eskisini aratmayacak şekilde yenilenen tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliselerini görüyoruz. Otele transfer.
 
2.Gün 
Sabah  kahvaltının ardından Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Harisa, Jaita Biblos turuna katılabilirler(100 USD)Harisa ve Jaita turu.Bu tur sırasında teleferikle yüksek bir tepenin üzerinde bulunan Harisa Kilisesine çıkıyor ve buradan tüm Beyrut’u yukarıdan görme imkanı buluyoruz. Ayrıca Lübna’nın bayrağında da yer alan Sedir ağacını da burada görme şansınız bulunmaktadır. Daha sonra Jaita mağarasını gezmek için buradan ayrılıyoruz. Dağların arasından yaptığımız kısa bir otobüs yolculuğunun ardından, bir ormancının tesadüfen keşfettiği Jaita mağarasına çıkmak için teleferiğe biniyoruz. Mağaranın içerisinde yaptığınız yürüyüş sırasında gördüğünüz güzellik karşısında gözlerinize inanamayacaksınız. Daha sonra mağaradan çıkarak vagonlarla kayıkların kalkış noktasına varıyoruz. Su ile kaplı olan bölümü teknelerle geziyoruz. Daha sonra İncile adını veren tarihi Finike şehri Biblos’a ulaşıyoruz. Biblosun tarihi çarşısında serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. (Dileyen misafirlerimiz için gece extra düzenlenecek Kumarhane ve Lübnan gecesi turuna katılabilirler.) 50 USD Bu tur sırasında Lübnanın en büyük kumarhanesi Casino dö Leban ‘ı ziyaret ediyoruz..
 
3.Gün
Sabah kahvaltının ardından Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Baalbek turuna katılabilirler(100 USD)Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede(90 km), Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket ediyoruz. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosunu geziyoruz . Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız buluyoruz. Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket ediyoruz.
Yegâne Emevi eseri olan antik şehri geziyoruz. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içecekli Lübnan Gecesi'ne katılabilirler(60 USD). Geleneksel Lübnan lezzetlerini tadacağımız ve Arap tarzı eğlence hayatına şahit olacağımız gece için Jounieh bölgesinde bulunan restoranımıza hareket. Gecenin sonunda geç saatlerde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
4.Gün
Sabah 03:30 Adanaya uçuş .Gezimizin sonu
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR
 • Beyrutta 3 gece otelde oda + kahvaltı konaklama 
 • Uçak bileti
 • Transfer
 • Varış günü otele transfer esnasında panoramik şehir turu Türkçe rehberli yapılmaktadır.Bunun dışındaki günler ekstra turlar satın alınır ise rehberlik hizmeti mevcuttur.
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR
 • Öğle ve akşam yemekleri,  yemeklerdeki içecekler,
 • Mini bar
 • Extra turlar
 • Yurt dışı çıkış fonu
 
 
NOTLAR:
 • Pasaportunda İsrail damgası olanlar Lübnan’a giriş yapamazlar.
 • Kayıt yaptıranlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.
 • İçerik aynı olmak kaydıyla acentamız gezi programında değişiklik yapabilir.
 • Gezi organizasyonu Titus Turizm tarafından yapılmaktadır
 • Extra turlar minimum 2 kişi ile yapılmaktadır
 • Extra turlar öğle yemeklidir.
 • Tur programlarımız promosyonlu fiyatlardır. Herhangi bir iptal ,iade ,değişiklik söz konusu değildir.
Mozart 3*
Kişi bası 360€- Çocuk 250€
 
Gems Hotel 4*
Kişi bası 420€ - Çocuk 290€
 
Markazia Monroe SuitesDowntown 5*
Kişi bası 470€ - Çocuk 350€
 REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

Mozart 3*
Kişi bası 360€- Çocuk 250€
 
Gems Hotel 4*
Kişi bası 420€ - Çocuk 290€
 
Markazia Monroe SuitesDowntown 5*
Kişi bası 470€ - Çocuk 350€
 

BİZİ TAKİP EDİN