444 07 31

MEGA PORTEKİZ ve ENDÜLÜS

MEGA PORTEKİZ ve ENDÜLÜS

499 Euro

SONBAHAR & KIŞ DÖNEMİ
MEGA PORTEKİZ ve ENDÜLÜS
MALAGA - GRANADA(1) – CORDOBA - SEVİLLA(2) – EVORA - LİZBON(2)    FATİMA – COIMBRA(1) – AVİERO - PORTO(1)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile …
18 Şubat & 18 Mart 2017 Hareket… 7 Gece
YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR.

1.Gün                    İSTANBUL – MALAGA - GRANADA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07.00’da hazır bulunulması. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1305 tarifeli seferi ile saat 09.15’te Malaga’ya uçuş. Yerel saat ile 12.55’te inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Malaga şehir turu.Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi bulunmaktadır. Tur sonrası Granada’ya hareket ve varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Al Hambra Sarayı turuna katılabilirler (55 Euro – harem girişi hariç.) Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı ziyaret edilecektir.geceleme otelinizde.Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olanAlbaizin ve Sacromonte yerel mahalleler turu (45 Euro). Alhambra sarayının çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesinde unutulmaz bir çingene gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Alhambra sarayını gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız.

2.Gün                    GRANADA – CORDOBA – SEVILLA

Sabah kahvaltısı ardından   sonrası  Cordoba’ya hareket , varışımızın ardından panoramik şehir turu Cordoba; şaşırtıcı mimarisi, görkemli tarihi, beyaza boyalı duvarları ve dolambaçlı sokakları ile adeta bir harikalar diyarı, Güney İspanya’da Endülüs Bölgesinde yer alan Cordoba, 10. ve 11. Y.Y. da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisiydi. O dönemde Yahudilerin, Hristiyan ve Müslümanların barış içinde yaşadığı bu şehir, önemli filozof, bilimadamı ve sanatçılarının katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden oldu. UNESCO Dünya Kültür Mirasları arasına giren Cordoba’da şehir turu sırasında Dünyanın 3. büyük cami/kilisesi Kurtuba Cami - Mezquita, Alcazar Sarayı, Rönesans’dan kalma Palacio De Viana, Musevi Mahallesigöreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası dileyen misafirlerimiz ile yakında görmek için ekstra düzenlenecek Kurtuba Camii-Mezquita turu (25 Euro).Tur sonrası Sevilla’ya hareket ve varışımızın ardında Sevilla şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer.Geceleme otelimizde.

3. Gün                    SEVİLLA
Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek  Endülüs Beyaz Köyler (Pueblos Blancos)turuna katılma imkanı (65 Euro)Jerez De La Frontera; Atları ve Flamenco müzikleriyle ünlü bu şehirde tarihin kokusunu içinize çekeceksiniz. Aynı zamanda dünya çapında beğeni toplayan tadımlık turların merkezi olan bu yeri görmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Arcos De La Frontera; Roma döneminde kurulmuş ve Kurtuba halifeliği döneminde Mağribi kalesine dönüştürülmüştür, labirent sokakları ile tipik beyaz Endülüs kasabasıdır. Görülecek yerler arasında Iglesia de Santa Maria de la Asuncion, Iglesia de San Pedro bulunmaktadır. Ronda;Emevilerin yarım adadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadırBu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür. Görülecek yerler arasında Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo yer almaktadır.Turumuzun sonunda Sevilla'ya dönüş ve otelinize transfer geceleme otelimizde. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro - yemeksiz).  Geceleme otelimizde.
4. Gün                   SEVİLLA – EVORA – LIZBON
Sabah kahvaltısı sonrası Evora’ya hareket. Evora turumuzda Roma tapınağına sahip olan bu şehir tamamen Unesco Dünya Mirasları listesindedir. Turumuzda görülecek yerler arasında Giraldo Meydanı, Nossa Senhora Kilisesi, Evora Katedrali, Evora Su Kemerleri, Roman Diana Tapınağı, Kemik Şapeli ve Evora Üniversitesi bulunmaktadır. Tur sonrası Lizbon’a hareket ve varışımızın ardından panoramik Lizbon şehir turu; şehir turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Kalesi’nin bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama semti, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı ve Santa Justa Asansörü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Lizbon Gece Turuna (25 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otele dönüş.Geceleme otelimizde.
 
5. Gün                   LİZBON
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Atlantik Güzelleri turuna katılabilirler (85 Euro). Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısındaki Cascaisbalıkçı kasabası ve Estoril, iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Fado Gecesi’ne katılma imkanı      (55 Euro). Geceleme otelinizde.

 

6.Gün     LİZBON – FATIMA - COIMBRA

Sabah kahvaltısı sonrası Fatima’ya hareket vevarışımıza istinaden Portekiz’in kutsal mekanı olarak bilinen Fatima bölgesi ziyaret edilecek olup tur sonrası Coimbra’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu, Orta Çağ boyunca Portekiz Krallığının başkentliğini yapmış bu şehirde görülecek yerler arasında; Se Nova Katedrali, Eski Katedral, Maio Meydanı ve Mondego Nehri bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan ConimbrigaAntik Kenti turuna (35 Euro) katılabilirler. ConimbrigaAntik Kenti;Portekiz’de bulunan en büyük Roma kazı alanı ve kalıntılarına sahiptirr. Conimbriga’da, Casa De Repuxos, Conimbriga Forumu, Conimbriga Monografik Müzesi, Su Bahçeleri, Roma Su Kemerleri ve Roma Banyoları bulunmaktadır.Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde. 

 

7. Gün                   COIMBRA – AVIERO – PORTO

Sabah kahvaltısı sonrası Aviero’ya hareket Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen Aviero turunda şehrin içinden geçen kanallar, Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Porto’ya hareket ve varışımızın ardından panoramik şehir turu.Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Braga & Goimaraes turuna (35 Euro) katılabilirler. Braga ; Portekiz’in 3. Büyük şehri olan Braga aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedraline ev sahipliği yapan bu şehir Portekiz’in dini merkezidir. Portekiz’in tarihi şehri olan güzel küçük meydanlara ve dar sokaklara sahiptir. Goimaraes ; 10. Yy ‘da Portekiz Kralı tarafından kurulan bu şehir Portekiz’in doğduğu yerdir. 10.yy’dan beri kendine has yapısını korumuş dini bir başkent olmuş küçük şirin bir yer olan burada zamanın durduğunu hissedeceksiniz. Tur sonrası Porto’ya transfer panoramik Porto şehir turu. Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele yerleşme ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Porto Gece turu (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün                    PORTO- ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve bizi bekleyen özel otobüsümüzle havalimanına transfer . Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1450 sefer sayılı uçağı ile saat 13.40’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTEL İSİMLERİ
Porto Sevilla (Şehir İçi) ( Şehir dışı ) ( Şehir içi )
4* Porto Black Tulip 3* Sevilla Via Mairena 3* Hotel Almenida 4* Real Oirea 4* Luna de Granada
3* Nave Hotel 4*Sevilla Congresos Hotel   <td style="&quot;height:5px;" width:151px"="">3* BS Principe Felipe Hotel
*****  İspanya & Portekiz otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 
Avantaj Ekstra Geziler Paketi : 455 Euro yerine 390 EURO !!!
Braga & Goimaraes (35 Euro) + Conimbriga Antik KentiTuru (35 Euro) + Atlantik Güzelleri(85 Euro)
Lizbon Gece Turu (25 Euro) + Fado Gecesi (55 Euro) + Flamenco Gecesi (55 Euro)
 Endülüs Beyaz Köyler (Pueblos Blancos)(65 Euro)
Al Hambra Sarayı Turu (55 Euro) +Albaizin ve Sacromonte yerel mahalleler Turu (45 Euro) = 455 Euro  390 Euro
(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir. 0-02 yaş ücretsiz olup, 02-12 yaş %50 indirimlidir.)
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
— Türk Havayolları ile İstanbul - Porto / Malaga - İstanbul uçak bileti,
—Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
—Seçilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
—Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transferler,
—Porto, Lizbon, Sevilla, Granada, Cordoba ve Malaga, Aviero, Coimbra, Fatima, Evora şehir tanıtım turları,
—Türkçe rehberlik hizmetleri.
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
—Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
—Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
—Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
—Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
—Müze ve ören yerleri girişleri,
—İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro ).
 
 
REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
3 – 12 Yaş
Çocuk
3*&4* Oteller 230 Euro 150 Euro
 

BİZİ TAKİP EDİN