444 07 31

LİKYA TURU

Ege’nin Masmavi Sularında 4 Farklı Tekne Turu

1200 ₺

950 ₺

 
Likya Turu 6 Gece / 7 Gün
 
Ege’nin Masmavi Sularında 4 Farklı Tekne Turu
 Fethiye - 12 Adalar Tekne Turu – Dalyan – Kekova  - Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu – Antalya – Düden Şelalesi
1.Gün. ( Fethiye’ye Hareket )
20.00 Doğuş lisesi önü
21.30 İskenderun ofis önü
Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Coral Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Adana – Karaman – Antalya üzerinden Fethiye’ye gece yolculuğu yapıyoruz.
 
2.Gün. (  Dalyan Tekne Turu – Kaunos Kaya Mezarları – İztuzu Plajı – Göcek – Katrancı Koyu )
Değerli Konuklarımız, yolumuz üzerinde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Korkuteli üzerinden Fethiye’ye ulaşıyoruz. (Otel odalarının müsait olması durumunda odalarımıza yerleşiyoruz. Otel odalarının müsait olmaması durumunda programımıza başlayacağız.) Otel lobisinde buluşup Dalyan’a hareket ediyoruz. Dalyan da alacağımız öğle yemeği sonrasında Tekne turumuza başlıyoruz. 1. Dalyan Tekne Turu; Kanal Teknesiyle, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. Rehberimiz tarafından Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kaya Mezarlarını görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İz tuzu plajına ulaşıyoruz. Plajda vereceğimiz yüzme molamızın ardından teknemizle kanalı takip ederek Nehrin kenarında kara’ya çıkıyor ve otobüsümüze binerek Göcek’e hareket ediyor çevreyi gezebilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Göcek’ten ayrılıp Fethiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Katrancı koyunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye’ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Kahvaltı: Yolumuz üzerinde bulunan dinlenme tesisinde serbest zaman verilecek olup, tur ücretine dahil değildir. Turun ilk kahvaltısı ve son akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.
Öğle yemeği: Dalyan Restoran: (Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk Meze 20,00 TL )
Dalyan Tekne: 45 kişilik, Standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.
 
3.Gün. ( Tam Gün serbest zaman)
Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Arzu eden konuklarımız ekstra 12 adalar tekne turuna katılabilirler. Diğer konuklarımız ise otelin havuzundan faydalanabilir, şehir merkezini gezebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Kahvaltı: otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Teknede Öğle yemeği: Köfte - Tavuk - Alabalık Izgara  - Salata - Makarna - Mevsim Meyvesi (Ekstra tur ücretine dahildir.)
Kelebekler Vadisi Tekne; 180 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.
 
4.Gün. ( Saklıkent Kanyonu – Yakapark – Ölüdeniz Yüzme Molası )
 
Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında kanyonun girişinde bulunan Restoranlarda sıcak çaylarını yudumlayabilirler. Saklıkent’e veda edip, yolculuğumuza Akdağların yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları Yaka Park’a hareket ediyoruz. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan Tlos antik kentini panoramik olarak görüyoruz. Öğle yemeğimizde alacağımız buz gibi dağ suları ile lezzetlenen nefis alabalıkların tadı hafızalarınızdan gitmeyecektir. Yemek sonrasında Yakapark’dan ayrılarak Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belce kız Koyunu görüp bir başka doğa harikası, Fethiye’nin en güzel plajlarından biri olan Ölüdeniz’e gidiyoruz. Burada yüzme molası için vereceğimiz serbest zaman içerisinde güneşin ve denizin tadını çıkartıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Tlos Yaka Park Restoran (Tereyağında Alabalık veya Izgara Alabalık – Tavuk Şiş seçeneği, Açık Büfe Salata –Meze– Karpuz – 20,00 TL)
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.
 
5.Gün. ( Tekne Turu 12 Adalar tekne turu’na katılma imkanı)
Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Arzu eden konuklarımız ekstra 12 adalar tekne turuna katılabilirler. Fethiye Marina’ya gidiyor ve bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Fethiye’nin masmavi sularına açılıyoruz. Belcekız’ın eşi benzeri olmayan koylarında yüzme molaları vereceğimiz tekne turumuzda Yassı Adaları, Akvaryum Plajları, Tersane Adası, Göcek Adası, Kızıl Adası koylarda demir atıp, yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuz sonrasında Eski İsmi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Mübadele zamanında yerle bir edilen bu şirin köyde Taş Evleri,  Kilise, İlkokul, ve Çeşmeleri gördükten sonra Telmessos Antik Tiyatro gezimize de tamamlayarak panoramik olarak görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
12 Adalar Tekne: 45 kişilik 25 mt uzunluğunda 6 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Öğle yemeği: Teknede alınacaktır. (Köfte - Tavuk - Alabalık Izgara  - Salata - Makarna - Mevsim Meyvesi – 15 TL)
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe olarak servis edilecektir.
 
6.Gün. ( Kaş – Kalkan – 4. Kekova Tekne Turu )
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Likya uygarlığının başkenti, Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş olan Xantos antik kent’ine ulaşıyoruz. Tapınaklar ve Nekropol, Tiyatro binasını, Harpyler Anıtını, Likya tipi mezarlarını, Bazilikasını görüyoruz. Buradan ayrılıyor Kalkan üzerinden Kaş’a geliyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında Kekova’nın giriş kapısı olan aynı zamanda kendisine has köy dokusuyla bizleri karşılayan Üçağız’a ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle denize açılıyoruz. 4. Kekova Tekne Turu; Kale Köy, Hamidiye Koyu, Batık Şehir, Tersehane Koyu, Akvaryum Koyu, Koca Karı Koylarında yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuzda Simena Köyü, Kekova Adası  ve  M.Ö  ll.yy da  bir  depremle denizin  dibine  batmış  olan  Batık Şehri gördükten sonra Üçağız’da karaya çıkıyoruz. Kasabadan alacağımız dağ kekiklerinin kokusu ile otobüsümüze binip Demre – Kemer üzerinden Antalya’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Kahvaltı: otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Kekova Tekne de Öğle yemeği: (Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Salata 20.00 TL)
Kekova; 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat Güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Konaklama: Antalya Bbusines otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.
 
7. Gün. ( Kaleiçi – Düden Şelalesi – Köprülü Kanyon )
Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Antalya şehir turumuza başlıyoruz. Kaleiçi ve Limanı yukarıdan gören bir noktadan vereceğimiz fotoğraf molası sonrası verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Yivli Minare ve Hadrian Kapısını görebilirler. Belirlenmiş zamanda buluşmamızı takiben otobüsümüzle hareket ederek ilk durağımız olan Düden Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelalenin görülmesi sonrası Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği, Rafting heyecanını Köprüçay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA 60 TL). Köprülü kanyondan ayrılıyor Side – Akseki – Ereğli – Adana güzergâhını takip ederek gece ilerleyen saatlerde (03.00 – 06.00) Başlangıç noktamıza ulaşıyoruz. Sizleri almış olduğumuz kalkış noktasında bırakıyor, bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Asma yaprağında alabalık, sebzeli tavuk şiş (seçmeli), salata açık büfesi, pilav veya makarna ve meyve, Rafting Ücretine Dâhildir.) – Rafting turuna katılmayan misafirlerimiz Öğle yemeği için 20 TL ödeme yapacaklardır.
Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
 
 
TARİH ARALIĞI
 İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 TEK KİŞİLİK ODA  İLAVE YATAK  07-12 YAŞ ÇOCUK  0-6 YAŞ
ÇOCUK

22.07.2018 – 28.07.2018
12.08.2018 – 18.08.2018

 
1200 TL
950 TL
 
 1400 TL
1200 TL
  
 950 TL
825 TL
 
 900 TL
750 TL
  
700 TL
550 TL
 
Extra Katılınabilecek Turlar
EKSTRA – KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU (65 TL) Değerli Konuklarımız otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tüm Gün sürecek olan Kelebekler vadisi tekne turuna katılmak üzere Babadağ’ının hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkiine geliyor, Buradan teknemize biniyoruz. 2. KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU; Sahilden hareket eden teknemiz ile Belcekız’ın eşsiz koyları Gemiler adası, Soğuksu koyu, Camel Beach, Mavi Mağara, Kelebekler vadisinde yüzme molası veriyoruz. Binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan, Kelebekler Vadisi’nde kıyıya yanaşıyor, karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Kelebekler Vadisi yürüyüşümüzün ardından Belce kız koyuna geri dönüyor, buradan da otelimize gidiyoruz.
Ekstra Yamaç Paraşütü 270,00 TL Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz - Babadağ’dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık bir saat sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 – 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar. Yamaç paraşütü sonunda misafirlerimiz Tekne turuna katılabileceklerdir.
Rafting (65,00TL); Nova Rafting Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın içinde, çeşitli kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen ırmak, Türkiye'nin en güzel tabii eğlendinlen alanlarından birini oluşturuyor. Ziyaretçilere nefes kesici doğa manzaralarını ve Toros Dağları’nı seyretme imkânı da sunuyor. 2-3 zorluk derecesine sahip olan 14 kilometrelik parkurda, 16 rapid bulunuyor. Bu parkurda yapılan rafting sırasında, rafting botlarında bakanlıktan belgeli profesyonel rafting personeli bulunuyor. Botlar bakanlığın belirlediği standartlarda 8 kişilik olarak kullanılıyor. Katılımcılar sigortalı ve rafting sırasında can yeleği, kask ve dizlik takıyorlar. Öğlen Yemeği Ücrete Dâhil olup, Menü; Asma yaprağında alabalık veya sebzeli tavuk şiş (seçmeli), açık büfe salata, pilav veya makarna, meyve.

 
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
 
Mercedes Travego-Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                        
Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği                      
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
Coral Travel Otobüsü içerisindeki zengin ikramlar, 
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası, 
Profesyonel rehberlik hizmetleri,
 
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Müze Ören yeri giriş ücretleri,

 


REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

 
TARİH ARALIĞI
 İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 TEK KİŞİLİK ODA  İLAVE YATAK  07-12 YAŞ ÇOCUK  0-6 YAŞ
ÇOCUK

22.07.2018 – 28.07.2018
12.08.2018 – 18.08.2018

 
1200 TL
950 TL
 
 1400 TL
1200 TL
  
 950 TL
825 TL
 
 900 TL
750 TL
  
700 TL
550 TL

BİZİ TAKİP EDİN