213 07 57

KUZEY EGE TURU & İSTANBUL

KUZEY EGE & İSTANBUL

1300 TL

999 ₺

Kuzey Ege Turu 7 Gece / 8 Gün
 
1 Gece İzmir – 1 Gece Ayvalık -  1 Gece Edremit – 1 Gece Çanakkale – 1 Gece İstanbul
İzmir - Çeşme – Foça – Bergama – Ayvalık – Assos
 Bozcaada – Gelibolu – İstanbul
1.Gün. Pazar ( İzmir’e Gece Yolculuğu )
19.00 Hatay Doğuş Lisesi Önü
20.30 İskenderun Titus Travel önü
Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Coral Travel otobüs içi ikramları eşliğinde İzmir’e gece yolculuğuna başlıyoruz.
 
2.Gün. Pazartesi ( Çeşme Kalesi – Kervansaray – Ilıca – Alaçatı – Urla)
Değerli Konuklarımız; yol üzeri dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı ardından Uşak – Kula – Salihli üzerinden İzmir’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Ilıca da vereceğimiz yüzme molası için kıyafetlerimizi değiştirip Çeşme’ye hareket ediyoruz. MS 2’nci yüzyılın sonlarında yaşamış ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Pausanias’a göre Giritliler tarafından kurulan Çeşme’de ilk olarak, Osmanlı hâkimiyetine girdikten sonra muhtemelen 14’üncü yüzyılın sonlarında yapıldığı tahmin edilmekte olan Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kale’ye ek olarak yapılan Kervansarayı da gördükten sonra rehberimizin anlatımını Kalenin muhteşem manzarasına doğru dinliyoruz. Ardından Ilıca’ya geçiyor Ilıca’da yapacağımız panoramik turun ardından bölgenin en iyi plajlarından birinde yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından tarihi taş evleri ve rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlü olan Alaçatı’ya geçiyoruz. Ege’nin bu şirin beldesinde Sakız ağaçlarını görüp, Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda yürüyerek yapacağımız gezimizde meşhur sakızlı reçel ve sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanda Kumru yemenizi tavsiye ederiz. Serbest zamanımızın ardından Urla’ya geçiyoruz. İlk olarak Yunanlı ünlü şair Yorgo Seferis'in Evi’ni ziyaret ediyoruz. Burada şairin hayatı hakkında alacağımız bilgilerin sonrasında adı Urla ile özdeşleşmiş Tanju Okan'ın anısına yapılan parkın çevresinde kısa bir fotoğraf molası verip, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Çeşme serbest zaman
Konaklama: İzmir Anemon Otel – Ramada Plaza Otel v.b
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir.
 
3.Gün. Salı ( İzmir Kordon – Asansör meydanı - Foça – Bergama – Zeus Sunağı – Athena Tapınağı)
Değerli Konuklarımız; Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından İzmir şehir turumuza başlıyoruz. Konak Meydanından başlayarak Kordon gezisi, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Tarihi Asansör gezisini yapıyor, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Ege de kurulan 12 İon kentinden biri olan Foça eski ve yeni olarak 2 ‘ye ayrılmıştır. Biz eski Foça’ya inerek tarihi taş evleri ve sokakları gezeceğiz. Sizlere verilen serbest zaman içerisinde bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Foça’dan ayrılıyor, Bergama’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bergama’ya varışımızın ardından Pergamon Antik kentinde Bergama ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Bergamo’nun yönetim merkezi olan Akropole çıkıyoruz. Sonrasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, şaşırtıcı bir mimari ile dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı gezilerimizin ardından Bölgedeki taş ocaklarından çıkarılan onyx taşının işlendiği atölyeleri ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Gezilerimizin ardından Ayvalık’a gidiyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bergama (Serbest olarak alınacaktır.)
Konaklama: Grand Milano – Kalif Otel v.b
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
 
 
4.Gün. Çarşamba ( Ayvalık – Cunda Adası – Kazdağları – Stüven Şelalesi – Tahtakuşlar köyü)
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasını gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Kazdağları’na hareket ediyoruz. Tarih de ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kaz Dağlarını keşfe çıkıyoruz. Yunan Mitolojisindeki konumunun yanı sıra Dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olması bakımından da çok özel olan; Edremit Körfezine eteklerini değdirmiş bir gelin gibi duran Kaz Dağlarında ilk gezi durağımız Hasan boğuldu ve Sütüven Şelalesi oluyor. Rehberimizden Yörük kızı Emine ve Hasanın öyküsünü duyunca eminiz burası sizi bir kat daha fazla etkileyecek. Sonrasında Zeytinli Köyünde Meydan Kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp, buradan Tahta Kuşlar Köyün de bulunan Etnografya müzesine hareket ediyoruz. Ali Bey Kudar’ın anlatımlarıyla da zenginleşen müzeyi gezdikten sonra yolumuz bu sefer bir Zeytinyağı Müzesine düşüyor. Ortalama 500 yıllık ömrü olan Zeytin Ağacının dalından taş Tığrazlar’da öğütülerek, preslenerek soframıza kadar ulaşan lezzetin ve şifanın öyküsünü dinledikten sonra eskiden Fabrika olan bu hoş mekândan ayrılıyoruz. Daha sonra rivayete göre Tanrı Zeus’un Troia Savaşlarını izlediği yer olarak bilinen Zeus Altarını görmek üzere Adatepe Köyüne gidiyoruz. Zeus Altarın da Edremit Körfezi ve Hekatos Adalarının (Ayvalık Adaları) seyri muhteşem. Ardından Köy içinde yapacağımız gezi sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Adatepe Serbest olarak alınacaktır.
Konaklama: Adramis Thermal – Ömür Otel v.b
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
 
5.Gün. Perşembe ( Bozcaada – Ayazma Plajı – Assos – Antik Liman – Hüdavendigar Camii )
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında bugün ilk olarak Bozcaada feribotuna binmek için Geyikli iskelesine doğru hareket ediyoruz. Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Burada sizlere serbest zaman vereceğiz, Bu süre zarfında arzu eden konuklarımız Minibüsler ile Ayazma Plajına giderek yüzebilirler, arzu eden misafirlerimiz ise adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapabilirler, adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve adada yetiştirilen farklı üzüm türlerinden elde edilen şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp Feribota binerek Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü içerisindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol, Lesvos Adasına hâkim bir tepe üzerine dor düzeninde inşa edilmiş Athena Tapınağının anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu’nun en etkileyici Nekropol’ünün gezilmesinin ardından bölgenin ilk İslamiyet yapısı olan Hüdavendigar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Assos Köyü içinde verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Antik Liman’a inebilirler (Ekstra). Serbest zamanımızın ardından otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bozcaada serbest zaman
Konaklama: Çanakkale Helen Park Otel v.b
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
 
6.Gün. Cuma ( Gelibolu Milli Parkı – İstanbul )
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Çanakkale’ den feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Birinci Dünya Savaşı içerisinde yer alan en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Cephesinde en büyük çarpışmaların geçtiği Gelibolu Yarımadası Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Abide, Kabatepe, 57. Alay, Conk Bayırı gezilerimizi yaparak Yarımadadan ayrılıyor Keşan – Tekirdağ üzerinden İstanbul’a geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeği sonrası İstanbul’un eğlence mekânlarını gezebilirler. İsteyenler Avm alışveriş yapabilirler.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Eceabat serbest zaman
Konaklama: Clarion Otel – Four Point Sheroton – Ramada Plaza v.b
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
 
7.Gün. Cumartesi ( Topkapı Sarayı – Ayasofya Camii – Sultanahmet Camii – Boğaz Turu )
Değerli Konuklarımız, Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tarihi yarım ada turumuza Topkapı sarayı ile başlıyoruz. Osmanlının yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı’nda Kutsal emanetler, Silah odası, Divan, Bağdat Köşkü gibi yapıları geziyor, Soğuk çeşme Sokağı’nda yürüyerek Ayasofya müzesine geliyoruz. İstanbul’un Fethi sonrasında Kiliseden Camiye çevrilen yapı içerisindeki Freskoları görüyoruz. Ayasofya müzesi gezimizin ardından Öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrasında Hipodrom alanını (Alman çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı sütun) geziyor, Sultan Ahmet camiini ziyaret ediyoruz. Tarihi yarımadadan ayrılıyor ve boğaz turu için Eminönü iskelesine geliyoruz. Limandan bineceğimiz tekne ile yaklaşık 1,5 saat sürecek olan boğaz turumuzu gerçekleştiriyor, Bolu – Aksaray üzerinden Hatay’a doğru ilerliyoruz.


Kahvaltı                              : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  
Öğle Yemeği                     : Sultan Ahmet Köftecisi
Akşam Yemeği                 : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama                        : BU GECE KONAKLAMA BULUNMAMAKTADIR.
 
8.Gün. Pazar ( Topkapı Sarayı – Ayasofya Camii – Sultanahmet Camii – Boğaz Turu )
 
Değerli Konuklarımız, Pozantı – Adana üzerinden sabah erken saatler de Hatay’a ulaşıyor ve sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıp bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.
 
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                        
 Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği                     
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
Coral Travel Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar, 
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası, 
Profesyonel Rehberlik hizmetleri, 
 
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler                                                                                            
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Müze Ören yeri giriş ücretleri,
Bergama teleferik ücreti,
 

TARİH ARALIĞI
 
 
 
İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 
TEK KİŞİLİK ODA
 
İLAVE YATAK
 
07-12 YAŞ ÇOCUK
 
0-6 YAŞ
ÇOCUK
12.08.2018 – 19.08.2018
19.08.2018 - 26.08.2018
26.08.2018 - 02.09.2018
1300 TL
999 TL
1800 TL
1300 TL
1250 TL
950 TL
1100 TL
750 TL
700 TL
500 TL
 
 


REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

Kuzey Ege Turu

İlk yorumu siz yapın...


TARİH ARALIĞI
 
 
 
İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 
TEK KİŞİLİK ODA
 
İLAVE YATAK
 
07-12 YAŞ ÇOCUK
 
0-6 YAŞ
ÇOCUK
12.08.2018 – 19.08.2018
19.08.2018 - 26.08.2018
26.08.2018 - 02.09.2018
1300 TL
999 TL
1800 TL
1300 TL
1250 TL
950 TL
1100 TL
750 TL
700 TL
500 TL

BİZİ TAKİP EDİN