444 07 31

KUZEY EGE TURU 5 GECE / 7 GÜN

KURBAN BAYRAMI

1250 TL

Kuzey Ege Turu 6 Gece / 7 Gün
 5 GECE KONAKLAMA
1 Gece Çanakkale – 3 Gece Edremit -  1 Gece İzmir
İzmir - Çeşme – Foça – Bergama – Ayvalık – Assos
Bozcaada – Gelibolu  
 
1.Gün. 17 Ağustos Cuma ( Çanakkale’ye Gece Yolculuğu )
 
21.00 Hatay Doğuş Lisesi Önü
 
22.00 İskenderun Titus Travel önü
 
Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Coral Travel otobüs içi ikramları eşliğinde İzmir’e gece yolculuğuna başlıyoruz.
 
2.Gün. 18 Ağustos Cumartesi (Çimenlik kalesi – Aynalı Çarşı – Truva atı)
 
Değerli Konuklarımız; sabah yolumuz üzerinde bulunan dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı sonrasında Öğle saatlerinde Çanakkale’ye geliyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Çanakkale şehir merkezi gezimize başlıyoruz. Çimenlik kalesi – Aynalı çarşı – Saat kulesi ve Truva atı gezilerimizin ardından şehir merkezinde serbest zaman ve akşam otele yerleşme Akşam yemeği ve konaklama
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Çanakkale serbest zaman
Konaklama: Çanakkale Helen Otel
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
 
3.Gün. 19 Ağustos Pazar (Gelibolu Şehitlik – Zeus Altarı – Zeytinyağı Müzesi)
 
Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Çanakkale feribot iskelesinden kalkan feribot ile Eceabat’a geçiyoruz.  Birinci Dünya Savaşı içerisinde yer alan en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Cephesinde en büyük çarpışmaların geçtiği Gelibolu Yarımadası Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Abide, 57. Alay, Conk Bayırı, şehitler anıtı, Salim mutlu müzesi, Sargı yeri, seyit onbaşı anıtı, mecidiye tabyası gezilerimizi yaparak Çanakkale’ye geri dönüyor Edremit’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan rivayete göre Tanrı Zeus’un Troia Savaşlarını izlediği yer olarak bilinen Zeus Altarını görmek üzere Adatepe Köyüne gidiyoruz. Zeus Altarın da Edremit Körfezi ve Hekatos Adalarının (Ayvalık Adaları) seyri muhteşem. Ardından Köy içinde yapacağımız gezi sonrasında yolumuz Zeytinyağı Müzesine düşüyor. Ortalama 500 yıllık ömrü olan Zeytin Ağacının dalından taş Tığrazlar’da öğütülerek, preslenerek soframıza kadar ulaşan lezzetin ve şifanın öyküsünü dinledikten sonra eskiden Fabrika olan bu hoş mekândan ayrılıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Eceabat 18 Mart restorant
Konaklama: Edremit Form thermal otel
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
 
 4.Gün. 20 Ağustos Pazartesi ( Bozcaada – Ayazma Plajı – Assos – Antik Liman – Hüdavendigar Camii )
 
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında bugün ilk olarak Bozcaada feribotuna binmek için Geyikli iskelesine doğru hareket ediyoruz. Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Burada sizlere serbest zaman vereceğiz, Bu süre zarfında arzu eden konuklarımız (Ekstra) Minibüsler ile Ayazma Plajına giderek yüzebilirler, arzu eden misafirlerimiz ise adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapabilirler, adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve adada yetiştirilen farklı üzüm türlerinden elde edilen şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp Feribota binerek Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü içerisindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol, Lesvos Adasına hâkim bir tepe üzerine dor düzeninde inşa edilmiş Athena Tapınağının anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu’nun en etkileyici Nekropol’ünün gezilmesinin ardından bölgenin ilk İslamiyet yapısı olan Hüdavendigar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Assos Köyü içinde verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Antik Liman’a inebilirler (Ekstra). Serbest zamanımızın ardından otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bozcaada serbest zaman
Konaklama: Edremit Form thermal otel
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
  
5.Gün. 21 Ağustos Salı ( Ayvalık – Cunda Adası – Kazdağları – Stüven Şelalesi – Tahtakuşlar köyü)
 
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasını gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Kazdağları’na hareket ediyoruz. Tarih de ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kaz Dağlarını keşfe çıkıyoruz. Yunan Mitolojisindeki konumunun yanı sıra Dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olması bakımından da çok özel olan; Edremit Körfezine eteklerini değdirmiş bir gelin gibi duran Kaz Dağlarında ilk gezi durağımız Hasan boğuldu ve Sütüven Şelalesi oluyor. Rehberimizden Yörük kızı Emine ve Hasanın öyküsünü duyunca eminiz burası sizi bir kat daha fazla etkileyecek. Sonrasında Zeytinli Köyünde Meydan Kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp, buradan Tahta Kuşlar Köyün de bulunan Etnografya müzesine hareket ediyoruz. Ali Bey Kudar’ın anlatımlarıyla da zenginleşen müzeyi gezdikten sonra otelimize dönüyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Cunda adası serbest olarak alınacaktır.
Konaklama: Edremit Form thermal otel
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir
   
6.Gün. 22 Ağustos Çarşamba ( Foça – Foça Tekne Turu (Ekstra) – İzmir )
Değerli Konuklarımız; Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Arzu eden konuklarımız Foça tekne turuna katılabilirler (Ekstra 50 TL), Tekne turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz ise bir sahil kasabası olan Foça da vakit geçirebilirler.
 
Foça Tekne turu; Limanda bizleri bekleyen teknemize biniyor ve Foça tekne turumuza başlıyoruz. İlk olarak Mitolojide hikâyeleri anlatılan denizkızlarının eskiden yaşadıkları şimdi ise dünyaca ünlü ve nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının yuva yaptığı siren kayalıklarını görüyoruz. Ardından Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu, Fener adası, Metalik Ada, Küçük deniz koylarını geziyor ve bu koylarda yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimizi de teknemizde aldıktan sonra karaya dönüyoruz.
 
Foça’daki programımızın tamamlanması sonrasında Aliağa üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Konak Meydanından başlayarak Kordon gezisi, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Tarihi Asansör gezisini yapıyor. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Foça Tekne: Ege tipi, 80 kişi kapasiteli, çift katlı olup alt kat oturma gruplu, üst kat güneşlenme alanlı
Öğle Yemeği: Teknede ( Çipura – Garnitür – Salata – Mevsim Meyvesi – 25 TL )
Konaklama: Ramada Plaza Otel
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak servis edilecektir.
 
7.Gün. 23 Ağustos Perşembe ( Çeşme Kalesi – Kervansaray – Ilıca – Alaçatı)
 
Değerli Konuklarımız; yol üzeri dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı ardından Uşak – Kula – Salihli üzerinden İzmir’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Ilıca da vereceğimiz yüzme molası için kıyafetlerimizi değiştirip Çeşme’ye hareket ediyoruz. MS 2’nci yüzyılın sonlarında yaşamış ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Pausanias’a göre Giritliler tarafından kurulan Çeşme’de ilk olarak, Osmanlı hâkimiyetine girdikten sonra muhtemelen 14’üncü yüzyılın sonlarında yapıldığı tahmin edilmekte olan Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kale’ye ek olarak yapılan Kervansarayı da gördükten sonra rehberimizin anlatımını Kalenin muhteşem manzarasına doğru dinliyoruz. Ardından Ilıca’ya geçiyor Ilıca’da yapacağımız panoramik turun ardından bölgenin en iyi plajlarından birinde yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından tarihi taş evleri ve rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlü olan Alaçatı’ya geçiyoruz. Ege’nin bu şirin beldesinde Sakız ağaçlarını görüp, Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda yürüyerek yapacağımız gezimizde meşhur sakızlı reçel ve sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanda Kumru yemenizi tavsiye ederiz. Serbest zamanımızın ardından Salihli – Uşak – Konya üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
  
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Çeşme serbest zaman
Akşam yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.
 
8.Gün. 24 Ağustos Cuma ( Hatay )
 
Değerli konuklarımız, sabah erken saatlerde Önce İskenderun sonra Hatay’a ulaşıyor sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıp bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.
 
  
 
TARİH ARALIĞI
 
 
 
İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 
TEK KİŞİLİK ODA
 
İLAVE YATAK
 
07-12 YAŞ ÇOCUK
 
0-6 YAŞ
ÇOCUK
 
17.08.2018 – 24.08.2018
 
 
Peşin/Taksit
1250 TL
 
Peşin/Taksit
1590 TL
 
Peşin/Taksit
1050 TL
 
Peşin/Taksit
890 TL
 
Peşin/Taksit
590 TL
 
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                        
 Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği                     
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
Coral Travel Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar, 
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası, 
Profesyonel Rehberlik hizmetleri, 
 
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler                                                                                            
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Müze Ören yeri giriş ücretleri,
Foça Tekne turu,
 
 REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...


TARİH ARALIĞI
 
 
 
İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 
TEK KİŞİLİK ODA
 
İLAVE YATAK
 
07-12 YAŞ ÇOCUK
 
0-6 YAŞ
ÇOCUK
 
17.08.2018 – 24.08.2018
 
 
Peşin/Taksit
1250 TL
 
Peşin/Taksit
1590 TL
 
Peşin/Taksit
1050 TL
 
Peşin/Taksit
890 TL
 
Peşin/Taksit
590 TL

BİZİ TAKİP EDİN