444 07 31

HATAY LEZZET TURU

2 GECE 3 GUN

1167 TL

970 TL

 HATAY GURME TURU

2 Gece 3 Gün
 
  1. Gün Antakya
Hatay havalimanında  buluşarak turumuza başlıyoruz.İlk Durağımız dönemine ait en güzel mozaiklerin bulunduğu Antakya Arkeoloji Müzesi ne gidiyoruz.  1932 yılından itibaren yapılan kazılarda ortaya çıkarılan göz kamaştırıcı mozaiklerin büyüklükleri ve kaliteleri sayesinde müze, Tunus’un Bardo kentindeki Bardo Mozaik Müzesi‘nin de aralarında bulunduğu dünyanın en zengin mozaik müzeleri arasına girmiştir. Müze gezimizin ardından
Sonraki durağımız İlk papa olarak kabul edilen Aziz Petrus‘un ilk ibadetini yaptığı, ilk defa Hıristos (Hıristiyan) kelimesini kullandığı ve Hıristiyanlığın başladığı, yayıldığı kilise olarak bilinen St. Pierre Kilisesi, 1983 yılında Papa VI. Paul tarafından hac yerlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle, oyulduğu dağın adı Hac Dağıolmuştur..
Tarihi Uzun çarşıya giriyoruz. Burada Hatay’ın yöresel tepsi ve kağıt kebabını tatmak için ünlü Antakya kasablarına giderek Tepsi Kebabının tadına bakabilirsiniz. Öğle yemeği  çıkışında uzun çarşıyı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynircilerden sabah kahvaltısında tadına baktığımız kahvaltılıklardan alma imkanı buluyoruz. Ardından baharatçılar çarşısına giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatın bulunduğu atarları da gezdikten sonra, Kuyumcular çarşısına devam ediyoruz  burada Antakya’ya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkanı buluyoruz. Son olarak el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazasına uğruyoruz.
Sonraki durağımız Habibi Neccar dağının ortasından geçen İzmir caddesinde bulunan Seyir terası. Buradan tüm antakyayı tepeden fotoğraflama şansı bulacaksınız.
Son durağımız şehrin dini merkezleri. Sırası ile Katolik kilisesi, Havra ve Anadolunun ilk camisi olan Habibi Neccar camiini  ve Ortadoks kilisesi ziyaret noktaları arasında. Bu gezi sırasında Antakyanın dar sokaklarında yürüyüş ve birbirinden güzel fotoğraf imkanları bulacaksınız. Turumuzun sonu Otelimize dönüş. Akşam Yemeği için rehberinizin önerilerinden faydalanabilirsiniz.
  1. Gün Vakıflı-Çevlik
Kahvaltıdan sonra Otelinizden alınış,Harbiye şelalelerine hareket ediyoruz.
Şelale gezimizin ardından, Samandağı’na doğru yola çıkıyoruz.
İlk olarak Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyüne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede, çay veya kahvemizi içiyor tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi ,zeytinyağı biber salçası zeytin alma şansı buluyoruz
Daha sonra Türkiye’nin tek ermeni köyü ve Antakya da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı köyüne geçiyoruz.
Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış Likörlerin tadına bakıp, alışverişimizi tamamladıktan sonra devam edip Çevlik sahilinin eşsiz manzarasını görebilmek için Dor Mabedine doğru  yola çıkıyoruz.
Çevlik plajını fotoğraflama molasından sonra
Öğle yemeğimiz için çevlikte yemek molası veriyoruz.
Turumuz en önemli destinasyonlarından olan Titus Tüneline doğru hareket ediyoruz. Titus tünelinin bulunduğu bölgeye araçlarla çıkılmadığından tarih ve doğayla iç içe geçecek olan gezimize yürüyerek  devam ediyoruz.
Bu gezi yaklaşık 2 saat sürecek olup , rahat kaymaz taban ayakkabılarla yapılmasını da ayrıca önemle belirtmek isteriz. Bu uzun ve keyifli yürüyüşümüzün sonunda tercihinize göre Antakya daki otelimize transfer. Akşam Yemeği için rehberinizin önerilerinden faydalanabilirsiniz.
  1. Gün İskenderun -Adana
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İskenderuna doğru yola çıkıyoruz.  amik ovasının muhteşem manzarası eşliğinde  Belen geçidinden geçerek İskenderun şehir merkezinde kısa bir gezi yapıp sahilde çay kahve molası veriyoruz. Adanaya doğru yolumuza devam ediyoruz yolda Payas Külliyesini geziyoruz. Istanbul – Halep – Sam – Hicaz yolu üzerinde, Hac ve Ipek Yolu kervanlarının kesistigi noktada yer alan bir menzil külliyesi olarak insa edilen bu eser, devrin kudretli sadrazamı Sokollu Mehmet Pasa tarafından 1574 yılında Mimar Bası Mimar Sinan’a yaptırılmıstır. Payas’taki Külliye, Türk – Islam Mimarisi’nin en güzel ve en güzide eserlerinden birisidir.Külliye gezimizin ardından  Adana kebabının tadına bakmak için mola veriyoruz.(extra ) Yemek sonrası Taş Köprü, Eski Saat , Müze, Sabancı Camii Adana’daki gezi noktalarımız. Havaalanına transferinizi gerçekleştiriyoruz.
Bir sonraki TİTUS TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle..
 
DAHİL OLAN HİZMETLER

► Programda belirtilen tüm transferler
► Programda belirtilen tüm geziler
► Profesyonel TÜRKÇE rehberlik hizmeti
► Otellerde 2 gece konaklama
► 2 Kahvaltı
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
► Programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile yemeklerde alınacak içecekler
► Uçak Biletleri
► Öğle ve Akşam  yemekleri ( En güzel Restaurantlar rehberimiz tarafından önerilecektir.)
► Müze Giriş ücretleri 

 
Gökçen Otel veya  Orantes Otel veya Divan Hotel Tarihler Dbl Odada Kişi başı Single Oda Farkı 3 Kişi Konaklama
 
22.03.2019-
24.03.2019
 
970 TL 260 TL 950 TL
 

 


REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

Gökçen Otel veya  Orantes Otel veya Divan Hotel

Tarihler

Dbl Odada Kişi başı

Single Oda Farkı

3 Kişi Konaklama

 

22.03.2019-

24.03.2019

 

970 TL

260 TL

950 TL

BİZİ TAKİP EDİN