444 07 31

HATAY GURME TURU

HER HAFTA HAREKET

275 TL

HATAY GURME TURU

1.GÜN / CUMARTESİ-  ANTAKYA 
Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Antakya merkezde bulunan Dünyanın en büyük mozaik müzsi olan Antakya mozaik müzesini geziyoruz. Daha sonra Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pier Kilisesini geziyoruz. Anadolunun ilk camisi olan Habibi Neccar camiini ziyaret ederek tarihi Uzun çarşıya giriyoruz. Burada öğle yemeği için mola veriyoruz.  Yemek çıkışında uzun çarşıyı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynirciler çarşısından Antakya’ ya özgü kahvaltılıklardan alma imkanı buluyoruz. Ardından baharatçılar çarşısına giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatı alma şansı buluyoruz. Sonraki durağımız Kuyumcular çarşısı. Burada Antakyaya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha sonra Ayakabıcılar çarşısını gezerek geçip Çınar Altına gidiyoruz. Burada ünü Dünyaya yayılmış Kömürde Antakya Künefesinin yapılışını öğreniyor ve tadına bakıyoruz. Künefenin ardından kahve ve çaylarımızı içiyor ve tekrar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkanı buluyoruz. Son olarak el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazasına uğruyor ve otelimize geçiyoruz.Otelimize yerleşme ve dinlenmenin ardından dilerseniz , akşam yemeğinizi rehberinizin önereceği Antakya gecelerinin eğlencelerini  ve leziz yemeklerini, tadabileceğiniz restaurantlardan birinde alabilirsiniz. Burada Antakya’ya özgü özel mezelerin , yöresel yemeklerin tadına baktıktan sonra  Konaklama otelimizde.
 
2.GÜN / PAZAR-  SAMANDAĞI

Hotel’de alacağınız kahvaltı sonrasında hoteldeki çıkış işlemlerimizi de tamamlayıp , Samandağı’na doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyüne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede, çay veya kahvemizi içiyor tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi ,zeytinyağı biber salçası zeytin alma şansı buluyoruz Daha sonra Türkiye’nin tek ermeni köyü ve Antakya da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı köyüne geçiyoruz. Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış Likörlerin tadına bakıp, alışverişimizi tamamladıktan sonra devam edip Çevlik sahilinin eşsiz manzarasını görebilmek için Dor Mabedine doğru  yola çıkıyoruz. Çevlik plajını fotoğraflama molasından sonra Öğle yemeğimiz için restaurantımıza doğru devam ediyoruz.. Öğle yemeğinde deniz ürünleri ve Çevlik mezelerini tattıktan sonra turumuz en önemli destinasyonlarından olan Titus Tüneline doğru hareket ediyoruz. Titus tünelinin bulunduğu bölgeye araçlarla çıkılmadığından tarih ve doğayla iç içe geçecek olan gezimize yürüyerek  devam ediyoruz. Bu gezi yaklaşık 2 saat sürecek olup , rahat kaymaz taban ayakkabılarla yapılmasını da ayrıca önemle belirtmek isteriz. Bu uzun ve keyifli yürüyüşümüzün sonunda Havaalanına doğru dönüş yolumuza geçiyoruz ve turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki TİTUS TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle..
,.

DAHİL OLAN HİZMETLER
► Otellerde 1 gece konaklama
► 1 Kahvaltı
► Programda belirtilen tüm transferler
► Programda belirtilen tüm geziler
► Profesyonel TÜRKÇE rehberlik hizmeti
► Zorunlu seyahat acil sağlık sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
► Programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile yemeklerde alınacak içecekler
► istanbul/ Hatay /İstanbul arası uçuşlar 
► Öğle ve Akşam  yemekleri ( En güzel Restaurantlar rehberimiz tarafından önerilecektir.)
► Giriş ücretleri 
NOTLAR
► Kesin rezervasyonlarınız için tüm ödemenin acentamıza veya Titus Turizm banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.  
► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.
► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
►Titus Turizm gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.
► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Titus Turizm sorumlu değildir.
REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

Tur tarihleri Orontes Hotel vb.
6-7 Ekim
13-14 Ekim
20-21 Ekim
27-28 Ekim
3-4 Kasım
10-11 Kasım
17-18 Kasım
24-25 Kasım
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 275 TL
2–12 Yaş (aile ile aynı odada) : 250 TL
Tek Kişilik Oda Farkı : 80 TL
Antik Beyazıt Hotel vb.
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 375 TL
2–12 Yaş (aile ile aynı odada) : 250 TL
Tek Kişilik Oda Farkı : 80 TL
Savon hotel vb.
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 475 TL
2–12 Yaş (aile ile aynı odada) : 200 TL
Tek Kişilik Oda Farkı : 50 TL
 
İstenirse Uçak fiyatları güncel fiyatlardan tura eklenmektedir.
 

 

BİZİ TAKİP EDİN