444 07 31

GÜRCİSTAN TURU

BATUM VE TİFLİS KONAKLAMA FARKI İLE

1600 ₺

1250 ₺

 
 GÜRCİSTAN TURU
6 GECE / 7 GÜN
 
BATUM VE TİFLİS KONAKLAMA FARKI İLE
 
 
TRABZON – UZUNGÖL – AYDER YAYLASI - BATUM - TİFLİS - ARDAHAN – KARS –  ERZURUM
1.Gün. Pazar ( Trabzon’a gece yolculuğu )
 
18.00 Hatay Doğuş Lisesi Önü,
 
19.30 İskenderun Belediye Binası önü
 
Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlik de Kahramanmaraş – Sivas – Gümüşhane üzerinden Trabzon’a gece yolculuğu yapıyoruz.
2.Gün. Pazartesi ( Zigana geçidi – Trabzon – Ayasofya Cami – Uzungöl – Çamlıhemşin )
Değerli konuklarımız, sabah erken saatler de Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya ulaşıyoruz. Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında yolumuz üzerinde Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsi köyü panoramik olarak görüp, Altındere milli parkındaki tesisimizde kahvaltı molası veriyoruz. Burada Sümela manastırının aşağıdan görebildiğimiz kadarı ile fotoğraflarını çekme fırsatı buluyoruz. Kahvaltı sonrası Trabzon şehir merkezinde bulunan Ayasofya cami’sine geliyoruz. İstanbul’un Latin işgaline uğraması ile İstanbul’dan kaçan Kommenos sülalesi tarafından 1250 -1260 yıllarında Manastır kilisesi olarak yapılan, adını “Kutsal bilgelik” anlamına gelen Ayasofya’dan alan Kilise 1584 yılında Cami’ye çevrilmiş olup, 1964 yılında Vakıflar genel müdürlüğü tarafından restore edilerek Müze’ye dönüştürülmüştür. 2012 yılında tekrar ibadete açılarak cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. Trabzon’a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Bir sonraki durağımız olan Sürmene’ye hareket ediyoruz. Burada bulunan çay fabrikasını ziyaret ediyor, çayın toplandıktan sonra demliğimize gelene kadar geçirdiği evreleri görüp alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Of ilçesi üzerinden Solaklı Deresi’ni takiben Çaykara ilçesi sınırlarında deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylası’ndan ve Soğanlı Dağları’ndan gelen Haldizen Deresi’nin heyelan sonucunda kapanması sonucu oluşmuş olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl etrafında yürüyüş yapabilir, seyir tepesinden Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ise Ekstra Yayla turuna katılabilirler. Uzungöl de verilen serbest zamanın ardından Gündoğdu bez atölyesine ulaşıyor, burada vereceğimiz alışveriş molasının ardından Çamlıhemşin de bulunan otelimizde yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Ekstra Lustra ve Karester Yayla Turu (40,00 TL); Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göl’e geri dönüyoruz. Hava muhalefeti nedeni ile Lustra ve Karester yaylasına çıkılamadığı durumda Demirkapı yayla turu yapılacaktır.
 
Kahvaltı: Altındere Sümela tesislerinde serbest olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Memişağa konağı (Çorba –Salata – Saç Kavurma – 2 çeşit meze-tatlı- Su – Çay)
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Naliya Otel,
 
 
 
3.Gün. Salı ( Ayder yaylası – Batum Şehir Turu – Gürcü gecesi)
ÖNEMLİ UYARI:
Gürcistan’a Giriş sadece, üzerinde T.C kimlik numarası yazan nüfus cüzdanları ile gerçekleşmektedir. Ehliyet, Gazi Kartı v.b kartlar ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin giriş evrakları kendileri tarafından temin edilecektir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamakladır. 16 TL olan çıkış ücreti misafirlerimize aittir. Ailesi ile birlik de (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistana ’a geçişleri için Noterden onaylı Muvavfakatname almaları gerekmektedir. Yeşil Pasaport sahibi ve Devlet memuru misafirlerimizin olağanüstü hal boyunca kurumlarından yurtdışı çıkış izni almaları gerekmektedir.
Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından arzu eden misafirlerimiz aşağıda kendilerine sunulmuş olan ekstra turlara katılabilirler.
1.Alternatif / Zilkale Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 40 TL (Ekstra)
 
Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir. Bir sonraki durağımız olan Palovit şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz.
 
2.Alternatif. Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 60 TL’dir. (Ekstra)
 
Ekstra turlarımızdan dönen misafirlerimiz ile birlik de otelimizde buluşuyor, Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Kalegon mevkiine giderek Gelintülü şelalesinin fotoğrafını çekiyoruz. Ayder yaylasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine geliyoruz. Öğle yemeğimizi Fırtına Deresi’nin kenarında kurulu bulunan restoranımızda alıyoruz. Fırtına deresi boyunca sıralanmış bu restoranların sunduğu en meşhur yemek alabalıktır. Bu bölge birçok alabalık çiftliği bulunmaktadır. Özellikle Kırmızı benekli alabalık oldukça ilgi görmektedir. Fırtına deresinden gelen su sesi eşliğinde aldığımız keyifli bu öğle yemeği sonrasında Sarp sınır Kapısı’na gidiyoruz. Kimlik işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’a geçiyoruz. Aydınlanma yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit yolu üzerinde bulunan, Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görerek başlıyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından rehberimizden Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, para bozdurma işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Türkiye’de Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyor, Batum şehir merkezi turumuza başlıyoruz. 1564 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen, dönem dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum’da Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati ve Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Batum da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam oda kahvaltı konaklama yapacağımız için arzu eden konuklarımızla birlik de yemekli Gürcü gecesine katılıyoruz. (75 TL)
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Osmanlı restoran (Organik alabalık, Mıhlama, Salata, Turşu kavurma, Mısır Ekmeği, Laz böreği, Su)
Akşam Yemeği: Park Batumi restoran (Çorba – Gürcü salatası – sulguni peynir – Cevizli Patlıcan – İmeruli Haçapuri – Hıngali (gürcü mantısı) - Mantar Güveç – Ochakuri – Meyve – Armut Suyu – Çay (75 TL)
Konaklama: İberia otel v.b
 
 
 
 
 
 
 
 
4.Gün. Çarşamba (Tiflis şehir turu)
Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tiflis’e hareket ediyoruz. Gürcistan’ın yazlık bölgesi olan Kobuleti şehir merkezinden geçiyoruz. Yolumuz üzerinden bulunan çiftlik evleri, muhteşem bir manzara sunan yeşil bitki örtüsü arasından Zestafoniye ulaşıyor, kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Ardından yolumuza Khashuri üzerinden devam ediyor ve Tiflis’e ulaşıyoruz. Tiflis de vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Eski Tiflis’e doğru yola çıkıyoruz. Mtkvari nehrini takip ederek Meidani’ye ulaşıyoruz. Teleferikle şehri kuşbakışı inceleme fırsatı bularak Qartuli Deda(Gürcü Anası) heykeline ulaşıyoruz. Buradan Narikala tepesini gezerek Eski Tiflis’e iniyoruz. İlk durağımız Sülfür hamamları oluyor ve daha sonrasında Eski Tiflis’in merkezinde şehirle tanışıyoruz. M.Ö. 12 yy’a kadar dayanan eski bir Gürcü tarihinden bugüne kalanları rehberimizden dinliyoruz. Narikala kalesinin aşağısında Metekhi kilisesini, şehrin kurucusu kral Vakhtang Gorgasali’nin heykelini  gördükten sonra barlar ve kafeler sokağı olarak bilinen Sheridan içerisinden turistik bir cadde olan Leselidze caddesine çıkıyoruz. Leselidze caddesinden yürüyerek St.George’un altın heykelinin bulunduğu Özgürlük meydanına (Tavisuplebis – eski Lenin meydanı) çıkıyoruz. Gürcistan Parlemento binasını görüyoruz. Sovyet döneminden kalma posta binası, opera binasını, Filarmoni’yi görerek Rustaveli caddesini geziyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız oda kahvaltı olacağı için arzu eden misafirlerimiz ile birlik de Ekstra Canlı müzikli akşam yemeği organizasyonuna katılıyoruz.  
Kahvaltı : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  
Öğle Yemeği: Tiflis şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Bu akşam oda kahvaltı konaklama yapılacaktır.
Konaklama: 3*- 4* otel
5.Gün. Perşembe (Sameba Katedrali – Gori – Posof sınır kapısı - Kars)
Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Avlabari yakınlarında bulunan ve Ortadoğu’daki en büyük dini yapı olan St.Trinity (Sameba) Katedrali’ne gidiyoruz. Büyüleyici bir katedral olan Sameba Katedrali’nin içine giriyoruz ve içeride yapılan Ortodoks ayinini izliyoruz. Daha sonrasında şehrin diğer tarafından güzel bir manzaraya sahip bu tepeyi de fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz. Sameba Katedrali ziyaretimiz bittikten sonra Tiflis den ayrılıyor, Gori’ye hareket ediyoruz. Gerçek adı Loseb Cugaşvili olup, Rusçada çelik anlamına gelen ve bu isimle anılan Stalin’in evi ve müzesini görüyoruz. Arzu eden misafirlerimizi Stalin’in seyahat ettiği treni ve müzeyi gezebilirler. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Borjomi ve Ahıska üzerinden Posof sınır kapısına geliyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Ardahan’ın muhteşem manzarası eşliğinde Kars’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Kahvaltı : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  
Öğle Yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe yada set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Kars The kars park otel

 6.Gün. Cuma (Çıldır gölü – Ani harabeleri – Kars şehir merkezi - Erzurum)
Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çıldır gölünde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Arpaçay’ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine gidiyoruz. Ani 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehriymiş. Zaten ören yerinde göreceğimiz anıtsal yapılardan bunu hemen anlayacaksınız. Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (Keveli Kilise), Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayını geziyoruz. Buradan ayrılıp Kars şehir merkezine geri geliyor gezimize başlıyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar ile bir Avrupa kentini andırmaktadır. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü, Kars Kalesini panoramik olarak görüyor, Öğle yemeğimizi yöresel kars yemeklerinin sunulduğu kars kazevinde alıyoruz. Yemek sonrasında Horosan üzerinden Erzurum’a hareket ediyoruz. Bingöl Deresi ile Pasinler Deresinin birleşerek Aras Nehrini oluşturduğu bölgede bulunan ve İlhanlı döneminde yapılmış olan Çoban Dede Köprüsünü görüp fotoğrafladıktan sonra, Selçuklular ile Bizanslılar arasında yapılmış ilk büyük meydan muharebesinin gerçekleştiği Pasinler üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz. Sultan Melik Mahallesinde bulunan ve Anadolu’daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret ediyoruz. Ardından Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Cami’yi dışarıdan görüp, 1991 yılında Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan günümüzde müze olarak kullanılmakta olan Yakutiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Erzurum’daki ilk Osmanlı Camisi olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan’a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi ziyaret ettikten sonra öğle yemeğimizi alıyor, Rüstem Paşa Kervansarayında (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Oltu Taşı çarşısında alışveriş yapma imkânı bulabilirsiniz. Erzurum’daki gezimizi burada noktaladıktan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Kahvaltı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Kars kaz evi (yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz)
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Erzurum Dedeman veya Polat renaissance otel
 
7.Gün. Cumartesi (Erzincan - Sivas - Kongre Binası)
Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Erzincan’ın Tercan ilçesinde Saltukoğulları Hükümdarı II. İzzettin Saltuk'un kızı Mama Hatun’un Türbesini ziyaret edip, Sivas’a ulaşıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Cami’yi geziyor, Taşhan, Bürücüye Medresesi ve Çifte Minare gezilerimizin ardından Sivas dan ayrılıyor, Hatay’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kahramanmaraş üzerinden İskenderun ve Hatay’a ulaşıp siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktada bırakıyor, bir başka Coral tatil organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.
Kahvaltı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest zaman
Akşam Yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest zaman
 
  
 
TARİH ARALIĞI
 
 
İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 
TEK KİŞİLİK ODA
 
İLAVE YATAK
 
07-12 YAŞ ÇOCUK
 
0-6 YAŞ
ÇOCUK
 

29.07.2018-04.08.2018
26.08.2018-01.09.2018
 
 
 
 
Peşin/Taksit
1,250 TL
 
Peşin/Taksit
1,600 TL
 
Peşin/Taksit
1100 TL
 
Peşin/Taksit
950 TL
 
Peşin/Taksit
600,00 TL
 
 
 
 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler  
Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
Otellerde 5 Gece  Konaklama,            
Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
Coral Travel Otobüsü içerisindeki zengin ikramlar, 
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
Yurt içindeki müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 
Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler 
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Batum, Tiflis de bulunan müze giriş ücretleri,
 REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

 
 
TARİH ARALIĞI
 
 
İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 
TEK KİŞİLİK ODA
 
İLAVE YATAK
 
07-12 YAŞ ÇOCUK
 
0-6 YAŞ
ÇOCUK
 

29.07.2018-04.08.2018
26.08.2018-01.09.2018
 
 
 
 
Peşin/Taksit
1,250 TL
 
Peşin/Taksit
1,600 TL
 
Peşin/Taksit
1100 TL
 
Peşin/Taksit
950 TL
 
Peşin/Taksit
600,00 TL
 


 

BİZİ TAKİP EDİN