444 07 31

Günlük Antakya Turu

KONAKLAMASIZ

100 TL

Antakya Turu
 
Her Cumartesi
 
Tur depar : 12:00
İlk Durağımız Tarihi Uzun çarşıya giriyoruz. Burada Hatay’ın yöresel tepsi ve kağıt kebabını tatmak için ünlü Antakya kasablarına giderek Tepsi Kebabı meze ve Künefeden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. (35 tl) Öğle yemeği  çıkışında uzun çarşıyı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynircilerden sabah kahvaltısında tadına baktığımız kahvaltılıklardan alma imkanı buluyoruz. Ardından baharatçılar çarşısına giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatın bulunduğu atarları da gezdikten sonra, Kuyumcular çarşısına devam ediyoruz  burada Antakya’ya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkanı buluyoruz. Son olarak el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazasına uğruyoruz.
Antakya’nın ortasında bulunan ve dönemine ait en güzel mozaiklerin bulunduğu Antakya Arkeoloji Müzesi ne gidiyoruz.  1932 yılından itibaren yapılan kazılarda ortaya çıkarılan göz kamaştırıcı mozaiklerin büyüklükleri ve kaliteleri sayesinde müze, Tunus’un Bardo kentindeki Bardo Mozaik Müzesi‘nin de aralarında bulunduğu dünyanın en zengin mozaik müzeleri arasına girmiştir. Müze gezimizin ardından
Sonraki durağımız İlk papa olarak kabul edilen Aziz Petrus‘un ilk ibadetini yaptığı, ilk defa Hıristos (Hıristiyan) kelimesini kullandığı ve Hıristiyanlığın başladığı, yayıldığı kilise olarak bilinen St. Pierre Kilisesi, 1983 yılında Papa VI. Paul tarafından hac yerlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle, oyulduğu dağın adı Hac Dağıolmuştur..
Sonraki durağımız Habibi Neccar dağının ortasından geçen İzmir caddesinde bulunan Seyir terası. Buradan tüm antakyayı tepeden fotoğraflama şansı bulacaksınız.
Son durağımız şehrin dini merkezleri. Sırası ile Katolik kilisesi, Havra ve Anadolunun ilk camisi olan Habibi Neccar camiini  ve Ortadoks kilisesi ziyaret noktaları arasında. Bu gezi sırasında Antakyanın dar sokaklarında yürüyüş ve birbirinden güzel fotoğraf imkanları bulacaksınız.

Tur Fiyatı Kişi Başı 100 TL

DAHİL OLAN HİZMETLER
 
  • Ulaşım
  • Rehberlik
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  •  Özel Harcamalar
  • Müze giriş ücretleri
  • Öğle yemeğiREZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...

Kişi Başı Fiyat : 100 TL

BİZİ TAKİP EDİN