213 07 57

EGE – AKDENİZ ESİNTİSİ TURU

EGE – AKDENİZ ESİNTİSİ TURU

1200 TL

990 TL

Ege ve Akdeniz Turu
  7 Gece 8 Gün
Pamukkale - Efes Antik Kenti – Selçuk – Şirince - Bodrum - Gökova - Marmaris
Dalyan – Göcek – Saklıkent – Kaş – Demre – Düden Şelalesi – Köprülü Kanyon
1.Gün. Pazar  (Antakya – İskenderun – Pamukkale)

 
18.00 Hatay Doğuş Lisesi Önü
 
19.30 İskenderun Titus  Travel ofis önü

1.Gün. ( Pamukkale’ye Hareket )
 

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlik de Adana – Pozantı – Konya üzerinden Pamukkale’ye gece yolculuğu yapıyoruz.
 
2. Gün. ( Pamukkale – Hierapolis – Efes Antik Şehri )

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Pamukkale ye ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen teraslar da gezerken Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Buradan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani Cin Deliğini görerek anlatımlarımızı yapıyoruz. Daha sonrasında Anadolu’nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosu' nu ziyaret ediyoruz. Hierapolis antik şehri gezimiz sonrasında Selçuk’a hareket ediyor,  öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Yemek sonrasında 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortaya çıkarılabilen Efes Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Efes Antik Şehri içerisinde bulunan Devlet Agorası, Bouluteryon, Prtitenyon, Domityan tapınağı, Palio çeşmesi, Cruetler caddesi, Aşk evi, Kütüphane, Hamam ve Tiyatro gezisi sonrası. Kaybolmamış köy dokusu ile Eski bir Rum kasabası olan Meyve Şaraplarıyla ünlü Şirince ye geliyoruz. Eski adı çirkince olan bu şirin kasaba da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Arzu eden misafirlerimiz ile birlik de akşam Kuşadası’na gidiyoruz ( Ekstra )
 
Kahvaltı: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.
Öğle Yemeği: Şişgüzar ( Çöp şiş menü veya açık büfe )
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.)
Konaklama Oteli: Dabaklar Otel – Marina Otel – Golden Gate Otel
 
3. Gün. ( Bafa Gölü – 1. Bodrum Tekne Turu )
 
Değerli Konuklarımız; Otelimizde alacağımız Açık büfe kahvaltı sonrasında, Eski zamanlarda Ege denizinin bir parçası olan, sonraki yıllarda Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar ile oluşan Bafa Gölüne doğru hareket ediyoruz. Bafa Gölü kenarında sabah kahvaltı için mola veriyoruz ( Ekstra ), turumuzun ilk gününe tekne turu ile başlayacağımız için kıyafetlerimizi de burada değiştirebilme imkânı bulacağız.  Kahvaltı molasının ardından rehberimizden Beş Parmak Dağlarının hikâyesini dinleyerek Bodrum’a ulaşıyoruz. Bodrum Yat Limanında bizi bekleyen teknemize biniyor ve Ege’nin masmavi sularına açılıyoruz. Bodrum Tekne Turu; Karaada Koyu, Meteor Çukuru Koyu, Akvaryum Koyu, Tavşan Burnu, Poyraz Koyu gezilerimizi yapıyor ve Mydos Kapısı, Anfi Tiyatroyu görüp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Bodrum Tekne Turu: Karaada Koyu, Meteor Çukuru Koyu, Akvaryum Koyu, Tavşan Burnu, Poyraz Koyu
Tekne Detayları: 60 kişilik, 25 Mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu
 
Kahvaltı : Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Bodrum Teknede öğle yemeği: ( Tavuk seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir. 13.00 TL )
Akşam Yemeği : Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli : Costa Sarıyaz & Costa Qeenn & Costa Maya
 
4. Gün. ( Akyaka – Gökova Tekne Turu – Azmak Çayı Sandal Turu – Marmaris )
 
Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Milas  - Yatağan üzerinden Gökova’yı Muğla’ya bağlayan Sakar Geçidini geçiyor, güzel bir mimari yapıya sahip evleri ile ünlü Akyaka Beldesine geliyoruz. Burada bizleri bekleyen teknemize biniyor, Gökova’nın masmavi denizine dümen kırıyoruz. Gökova Tekne turumuza başlıyoruz. Egenin birbirinde güzel koylarına demir atıp yüzmek için serbest zamanlar veriyoruz. Akşamüstü tekneden iniyoruz. Azmak Çayı Sandal Turumuza başlıyoruz. Kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayı’nı görmek için Nehir’e dümen kırıyoruz. Azmak çayında gerçekleştirdiğimiz tekne turumuzun ardından üzerimize sinen deniz kokusuyla Akyaka’dan ayrılıyor Marmaris’e hareket ediyoruz. Okaliptüs ağaçları ile çevrelemiş bulunan Aşıklar Yolu üzerinde Fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Marmaris de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile
 
Gökova Tekne Turu : Çınar Adası, Turnalı Gelibolu Adası, İncekum, Kandilli, Akvaryum Koyu, Sedir Adası, Lacivert Koy, İngiliz Limanı, Akbük
Tekne Detayları : 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Azmak Başı: 15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında teknelerdir.
 
Sabah Kahvaltısı : Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Gökova Teknede Öğle Yemeği: ( Köfte ve Tavuk seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir. 14.00 TL )
Konaklama Oteli : Karen Otel & Alenz Suit Otel
Akşam Yemeği : Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 
5. Gün. ( Dalyan Tekne Turu – Köyceğiz Gölü – İztuzu Plajı – Göcek Yat Limanı – Ölüdeniz )
 
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Marmaris’ten ayrılıyor Dalyan’a hareket ediyoruz. Köyceğiz Gölü’nü geçiyor ve Dalyan’a ulaşıyoruz. Teknelerimize biniyor, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. Kanal yolcuğumuz esnasında rehberimizden Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinliyoruz. Kanal güzergâhımızındı Kral Kaya Mezarlarını görüyor ve rehberimizden anlatımlarının ardında fotoğraf molası veriyoruz. Yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz, Balık üretme çiftliklerini geçiyor, Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İz tuzu plajına ulaşıyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek Nehrin kenarında vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Göcek’e hareket ediyoruz. Çevreyi gezebilmeniz için burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Göcek’ten ayrılıp Fethiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Katrancı koyunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye’ye ulaşıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belce kız Koyunu görüp, Ölüdeniz ’de yüzme molası veriyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Fethiye Barlar sokağına gidiyoruz. ( Ekstra )
 
Tekne Detayları: 25 kişilik, standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
 
Sabah Kahvaltısı : Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği : Dalyan Restoran ( Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk Meze 25.00 TL )
Konaklama Oteli : Doğa Otel & Yunus Otel & Pırlanta Otel
Akşam Yemeği : Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
                                  
6.Gün. ( Saklıkent Kanyonu – Kalkan – Kaş – Kekova – Üçağız – Kekova Tekne Turu – Demre - Beach Park )
 
Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında kanyonun girişinde bulunan Restoranlarda sıcak çaylarını yudumlayabilirler. Saklıkent’e veda edip, yolculuğumuza Kalkan – Kaş üzerinden Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları ve rehberimizin anlatımları ile devam ediyoruz. Kekova’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız’a ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle denize açılıyoruz. Tekne turumuzda Esmeralda, Tersane ve Hamidiye koyunda yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuzda Simena Köyü, Kekova Adası  ve  M.Ö  ll.yy da  bir  depremle denizin  dibine  batmış  olan  Batık Şehri gördükten sonra Üçağız’da karaya çıkıyoruz. Kasabadan alacağımız dağ kekiklerinin kokusu ile otobüsümüze binip Noel Baba’nın yaşamış olduğu Demre üzerinden yol alarak Finike, Bey Dağları üzerinden Kemeri görerek Antalya’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile birlik de Antalya’nın en güzel yerlerinden Beach Park’a gidiyoruz ( Ekstra ).
 
Kekova Tekne Turu : Akvaryum Koyu, Tersane Koyu, Batık Şehir, Korsan Mağarası, Gökkaya Koyu, Burç Koyu, Simena Köyü, Soğuk Su Koyu, Adalar Arası
Tekne Detayları : 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat Güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
 
Sabah Kahvaltısı : Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Kekova Tekne de Öğle yemeği: ( Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Salata 17.00 TL )
Konaklama Oteli : Latanya Otel & B Business Otel & Grida City Otel
Akşam Yemeği : Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
 
7. Gün. ( Kaleiçi – Düden Şelalesi – Aspendos Tiyatrosu – Köprülü Kanyon )

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası aracımızla hareket Kaleiçi ve Limanı yukarıdan gören bir noktadan vereceğimiz fotoğraf molası sonrası verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Yivli Minare ve Hadrian Kapısını görebilirler. Belirlenmiş zamanda buluşmamızı takiben otobüsümüzle hareket ederek ilk durağımız olan Düden Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelalenin görülmesi sonrası ülkemizin en önemli arkeolojik eserlerinden biri olan Aspendos Antik Tiyatrosu’nu görmek için Düden’den ayrılıyoruz. Tiyatronun görülmesi sonrası Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği, Rafting heyecanını Köprüçay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA 60 TL). Köprülü kanyondan ayrılıyor Side – Akseki – Ereğli – Adana güzergâhını takip ederek gece ilerleyen saatlerde (03.00 – 06.00) Başlangıç noktamıza ulaşıyoruz. Sizleri almış olduğumuz kalkış noktasında bırakıyor, bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Asma yaprağında alabalık, sebzeli tavuk şiş (seçmeli), salata açık büfesi, pilav veya makarna ve meyve, Rafting Ücretine Dâhildir.) – Rafting turuna katılmayan misafirlerimiz Öğle yemeği için 16 TL ödeme yapacaklardır.
Rafting (60,00 TL); Nova Rafting Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın içinde, çeşitli kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen ırmak, Türkiye'nin en güzel tabii rekreasyon alanlarından birini oluşturuyor. Ziyaretçilere nefes kesici doğa manzaralarını ve Toros Dağları’nı seyretme imkânı da sunuyor. 2-3 zorluk derecesine sahip olan 14 kilometrelik parkurda, 16 rapid bulunuyor. Bu parkurda yapılan rafting sırasında, rafting botlarında bakanlıktan belgeli profesyonel rafting personeli bulunuyor. Botlar bakanlığın belirlediği standartlarda 8 kişilik olarak kullanılıyor. Katılımcılar sigortalı ve rafting sırasında can yeleği, kask ve dizlik takıyorlar. Öğlen Yemeği Ücrete Dâhil olup, Menü; Asma yaprağında alabalık veya sebzeli tavuk şiş (seçmeli), açık büfe salata, pilav veya makarna, meyve.
Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
 
Gezi Ücreti Dâhil Olan Hizmetler
 
Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                         
Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             
Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı,
Açık büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 5 Akşam Yemeği                      
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                 
Titus  Travel Otobüsü İçerisindeki İkramlar,  
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,  
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,  
Tekne Turu Ücretleri,
 
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
 
Tüm Öğle Yemekleri,
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
Ekstra Belirtilen Organizasyonlar, 
Programda Belirtilen Kültür ve Turizm Bakanlığa Bağlı Olmayan Müzeler,
 


REZERVASYON

FotoğraflarVideolar

İlk yorumu siz yapın...


TARİH ARALIĞI
 
 
İKİ KİŞİLİK
ODADA KİŞİ BAŞI
 
TEK KİŞİLİK ODA
 
İLAVE YATAK
 
07-12 YAŞ ÇOCUK
 
2-6 YAŞ
ÇOCUK
 
01.05.2018 - 16.06.2018
 
 1100 TL
   825 TL
  1250 TL
 1050 TL
 1100 TL
  800 TL
 850 TL
 650 TL
 
600 TL
475 TL
 
 
17.06.2018  -08.09.2018 
 
  1300
 990 TL
 
 1500 TL
1300 TL
 
  1300
  950 TL
 
 
   990TL
  790 TL
 
700 TL
500 TL
 
 
17.08.2018 – 24.08.2018
 1500 TL
   1100 TL
1750 TL
 1300 TL
1500 TL
  1000 TL
1100 TL
 830 TL
700 TL
475 TL
 

BİZİ TAKİP EDİN